Home / Kredi / Krediler / İşyeri Kredisi Nasıl Alınır?

İşyeri Kredisi Nasıl Alınır?

İşyeri Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni iş kurmak isteyen veya iş yerini büyütmek isteyen ancak yeterli nakit parası bulunmayan kişilerin başvurduğu bir kredi türü olan işyeri kredisi, pek çok banka tarafından müşterilerine sunulan bir hizmettir.

İşyeri Kredisi Almanın Zorlukları

Bankalar kredi verecekleri zaman mutlaka teminat isterler. Bu teminatlar için mevcut gayrimenkuller kullanılabildiği gibi işyeri kredisi kullanımlarında uzun dönemli performans kayıtları da onlar için önem taşımaktadır. Bu sebepler göz önüne alındığında, yeni iş kurmak isteyen kişilerin herhangi bir gayrimenkulü ve teminatı yoksa işyeri kredisi almak zor hale gelmektedir. Kredi şansını arttırabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

İşyeri Kredisi Almanın İpuçları

İşyeri kredisi bankalar tarafından en zor verilen krediler arasında yer almaktadır. Bunun sebebi ise gösterilecek bir teminatın bulunmaması durumunda, kredi çıkma şansının düşük olmasıdır. İşyeri kredisi kullanırken kredinin çıkmasını isteyen banka müşterileri, güzelce hazırlanmış bir iş planı hazırlayarak krediyi alabilme şansını arttırabilmektedir.

Bu planların belirli formatlara uygun olması gerekmektedir. Gerekli olan her detayı kapsaması gereken iş planlarının en doğru hazırlanması için bir danışmandan, mali müşavirden veya avukattan yardım almak gerekmektedir.

İşyeri kredisi kullanmanın bir diğer yolu da, bankalardan daha önce kullanılan kredi geçmişinin sorunsuz olması ve ödeme ile ilgili sıkıntıların yer almamasıdır. Bu kredi geçmişi aynı zamanda iş planının da bir parçası olacaktır. Kredi kullanılarak alınan mülk, bankalara teminat olarak gösterilebilmektedir. Ancak bu teminat durumunda iyi karar vermek önem taşır, bunun sebebi ise işyerindeki herhangi bir başarısızlık sonucunda kredi ödenmez ise bankalar kredi yerine mülkü elinizden alabilirler.

İlgili  Garanti Bankası Düşük Faizli Bahar Kredisi

İyi Bir İş Planı Neleri İçermelidir?

Bankalardan en risksiz işyeri kredisi alma durumu, iyi bir iş planı ile gerçekleşmektedir. Bu iş planını hazırlamak için dikkat edilmeli ve doğru bilgiler kullanılmalıdır.

İyi bir iş planı hazırlanırken, bankadan kullanılmak istenen para miktarı, işletmenin yapısına dair ayrıntılı bilgi, işyeri ortaklarının bu alandaki deneyimleri, işyeri ortaklarının genel deneyimleri ve işyeri ortaklarının kişisel kredi ve finans geçmişlerinin yanında özellikle son 4 yıla dair vergi beyanları da yer almalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Askerlik Kredisi, Bedelli Askerlik Kredisi ve Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir