Home / Bilgiler / İşe Yeni girdim Kredi Çekebilir miyim?

İşe Yeni girdim Kredi Çekebilir miyim?

Yeni İşe Başlayanlara Kredi

Aslında bir bakıma işe yeni girip girmemeniz kredi çekmenize engel bir durum sayılmaz. Sizin kredi notunuzun yüksek olması veya banka ilişkilerinizin kuvvetli olması işinizin önüne geçebileceği için işe yeni girdim kredi çekebilir miyim? Sorusuna çok güzel bir cevap olabilir. Yani şunu anlıyoruz ki işe girmeniz veya sigortanızın başlaması sadece kredi limitinizin yükselmesi için önem arz etmektedir. İyi bir kurumda çalışıyorsanız ve maaşınız düzenli olarak ödeniyor ve belgelenebiliyorsa kredi çekmeniz için sorun olmamaktadır.

Çalışıyorum Ama Sigortam Yok Kredi Alabilir Miyim?

Hemen kredi notunuzun devreye girdiği bir soru ile karşı karşıya olduğunuz için kredi notunuz iyi ise sigortalı olmasanız bile ön onaylı kredi fırsatlarından faydalanabilmektesiniz. Özellikle düzenli olarak çalıştığınız bir banka varsa ve ayrıca kredi kartını da kullanıyorsanız sizin için Kredi konusunda bir sorun teşkil etmeyecektir. Ancak kredi notunuz düşük ve sorunlu bir müşteri iseniz sigortanız olsa dahi kredi avantajlarından faydalanamayabilirsiniz.

Kredi Çekmek İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

İlk olarak müşterinin kaliteli ve borcuna sadık olması gerekmektedir. Banka ilişkileri iyi ve sorun yaşamamış bir müşteri ise belirli olan standart evrakların istenmesi ile Kredi ihtiyacı karşılanabilir. Belli bir rakamın üstüne çıkıldığı zamanlarda ise kefil veya teminat beyan edilmelidir. Önemli olan sorunsuz ve iyi bir gelire sahip olmanız yeterli olabilecektir.

İlgili  Deniz Bonus'a Başvuranlara 30 TL Hediye

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz? başlıklı makalemizde Kredim Neden onaylanmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir