Home / Bankalar / İş Bankası / İşbank / İşbankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

İşbankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

İş Bankası Kredi Kartı Kullanımı

Bu yazımızda sizlerle İşbankası kredi kartı borcu yapılandırma konusunda bilgi sahibi olacağız. Bu kapsamda esas konumuza geçmeden önce günümüzde kredi kartı kullanımı konusunda bazı kavramlara açıklık getirmek faydalı olacaktır. Dünyada ve ülkemizde kredi kartı kullanımı oldukça yaygındır. Hele ki teknolojik ilerlemeler neticesinde bankacılık sektörünün de bu yapıya ayak uydurması kredi kartının gündelik alışveriş dışında sanal ortamda da kullanımını yaygınlaştırmıştır.

Günlük olarak AVM’lerden, diğer mağazalardan ve internet ortamından yapılan alışverişlerin artması tüketim konusunda insanları bazen zorlamaya başlamaktadır. Buna rağmen insanların alışveriş tutkusundan vazgeçememesi sonucunda kredi kartı borçları bazen ödenememektedir. Dolayısıyla özellikle İşbankası kredi kartı borcu yapılandırma konusu önem kazanmaktadır. Peki kredi kartı borcu yapılandırma için neler yapmak gerekir?

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

İşbankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemi için öncelikle Banka ile irtibata geçmek gerekecektir. Genel itibariyle bankalar bu özel durumların gerçekleştirilmesi için özel birimler kurmaktadırlar. İş Bankası şubelerine ya da müşteri hizmetlerine ulaşmak sizi bir adım daha geciktirecektir. Çünkü muhtemelen bu yolla yapılacak başvuruda da ilgili birime yönlendirme yapılacaktır. Dolayısıyla öncelikle hangi birimin işlem yaptığını öğrenmek ve ona göre başvuru yapmak faydalı olacaktır.

Kredi kartı borç yapılandırması için bankanıza başvuru yaptığınızda yapılandırma işlemi ekstre borcu üzerinden ya da toplam taksitli alışveriş üzerinden yapılmaktadır. Son durumda hesaplanan borç tarafınıza aylık ödemeler şeklinde yansıtılacaktır. Şunu da ifade etmek de fayda var, istenen yapılandırma sonucunda normal ödeyeceğiniz tutara fazladan faiz işlemi uygulanacaktır. Bu da bankanın dezavantajına değil avantajına bir durumdur. Bundan dolayı eğer siz de kredi kartı borcunuzu yapılandırmayı düşünüyorsanız var olan borcunuzdan daha yüksek bir tutarı ödeyeceğinizi göz önüne almanız gerekecektir.

İlgili  Passolig Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir önceki yazımız olan Bireysel Emeklilik İşbankası Başvurusu başlıklı makalemizde bireysel emeklilik getiri hesaplama, bireysel emeklilik nedir ve işbankası bireysel emeklilik hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

İşCep Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tüm telefon operatörleri tarafından kullanılabilecek bir uygulama olan İşcep, aynı zamanda bir akıllı cihaz uygulaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir