Home / Bankalar / İş Bankası / İşbank / İş Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartları hayatımızda önemli bir yere sahip, harcama kolaylığı sunan önemli bankacılık araçlarıdır. Yanımızda nakit bulundurmamıza gerek olmadan hemen her yerden bir çok avantajlar dâhilinde harcama yapma özelliği bulunan kredi kartları birçok tüketicinin sıkça kullandığı bankacılık ürünlerinin arasındadır. Bir nevi kredi olan kredi kartları, belli rakamlarda verilen limitleri sanal bir şekilde harcayıp, belli faizlerle bankaya geri ödeme işleminden oluşmaktadır. Türkiye’nin en büyük özel bankası olan Türkiye İş Bankası kredi kartı tüketiciler tarafından en fazla tercih edilen kartların başında yer almaktadır.

İŞ BANKASI KREDİ KARTI ÜRÜNLERİ

Özellikle Maximum kartıyla bilinen İş Bankası kredi kartlarında pek çok avantajı müşterileriyle buluşturmaktadır. Maximum kartın Maximiles, Maximum Platinum gibi seçenekleri bulunurken, İş Bankasının Mercedescard, Privia, İmece Kart gibi kredi kartı ürünleri de bulunmaktadır.

Maximum kart yine kendi içinde Maximum Klasik, Maximum Aidatsız Klasik, Gold, İş’te üniversite, Aidatsız İş’ te üniversiteli, Tema, Makro kartlar, Bursaspor Kart gibi kart seçeneklerini barındırmaktadır. Tarım kredisine bağlı olarak kullanılan İmece kart, uçuşlar için mil toplayabildiğiniz Maximiles kart gibi özellikleri bulunan kartlarının yanı sıra İş Bankası Maximum kart aynı zamanda müze kart olarak da kullanılmaktadır. Hayatımızı kolaylaştıran ve birçok kampanyalar sunan kartları kimi zaman kullanıcılar kapattırmak istemektedirler. İş bankası kredi kartı iptali işlemlerinin nasıl yapıldığını aşağıda yer alan bölümden okuyabilirsiniz.

İlgili  İş bankası Kredi Başvurusu ve Sonucu

İŞ BANKASI KREDİ KARTI İPTALİ

İş Bankası kredi kartı iptali için belli başlı adımları takip ederek, kolayca kartınızı iptal ettirebilirsiniz. İptal işlemine başvuru yapmadan önce kredi kartınızın tüm borcunun kapatılmış olması gerekmektedir. Tüm borcunuzu kapatmadan sadece İş bankası değil hiçbir banka kart iptali işlemi yapmamaktadır. Kredi kartı borcunuzu tamamen kapattırmanızın ardından ilk başvuracağınız yöntem İş bankası şubelerine giderek kredi kartı iptali için bir dilekçe doldurmaktadır. Diğer bir yöntemde 0850 724 0 724 numaralı telefondan İş Bankası müşteri hizmetlerine bağlanarak gerekli tüm bilgileri vermenizin ardından müşteri temsilcisi aracılığıyla kredi kartı iptali gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzun ardından 7 iş günü içerisinde kredi kartınız iptal edilmiş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İşCep Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde işbankası cep uygulaması, işcep ve İşCep nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

İş Bankası 4402 SMS Kredi

Bankada zaman kaybetmeden SMS göndererek ihtiyaç kredisi başvurusu yapma alışkanlığı hızla yayılıyor. İnsanlar banka şubelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir