Home / Bankalar / İş Bankası / İş Bankası Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kredi zaman zaman hepizin başvurduğu bazı zamanlarda ise neredeyse zorunluluk haline gelen bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çekeceğiniz kredi türü ise kredi geri ödemelerinizi en çok etkileyen faktördür. İş bankası kredi hesaplaması yapabilmek için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Dilerseniz İş bankası ATM ‘leri, İş bankası çağrı merkezleri aracılığı ile de kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Hesaplaması Yapılırken Dikkate Alınan Unsurlar

İş bankasından kredi almak istiyorsunuz ancak kredi tutarının en yüksek limiti,geri ödeme konusunda bankadan ne gibi kolaylıklar sağlanacağı hakkında bilginiz yoksa şimdi sizlere kafanızda oluşan soru işaretlerini cevaplayacak yazımızı tavsiye ediyoruz. İş bankası kredi hesaplaması yapılırken ;

Kredi türü,

Kredi konusu,

Kredi ödemesi,

Kredi miktarı,

Kredi vadesi,

Kredinin faizi dikkate alınan unsurlardır. Dilerseniz bu kalemlerin ne anlama geldiğini tek tek açıklayalım.

Kredi Türü

İş bankası her banka gibi üç çeşit kredi imkânını kullanıcılara sunmaktadır.

İş bankası konut kredisi; 120 aya varan vade seçeneği ile İş Bankası’na konut kredisi için başvurabilirsiniz. Aynı zamanda kredi süresi boyunca hayat sigortasından da yararlanabilirsiniz.

İş Bankası Taşıt Kredisi; sıfır ya da ikinci el taşıt alımı için de krediniz İş Bankası’nda hazır. Üstelik 12 aya varan vade seçenekleri ile birlikte.

İlgili  İşsizlere Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

İş Bankası İhtiyaç Kredisi; ihtiyaç kredisi alırken kredinizi ne şekilde kullanacağınız hakkında herhangi bir açıklama yapmak zorunda değilsiniz. 36 aya varan vade seçeneği ile ihtiyaç kredisini dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Kredi Ödemesi

Bu başlık altında banka sizden geri ödemelerinizi hangi zaman aralığında yapacağınıza dair bilgi ister.

Kredi Miktarı

Her banka kredi türü için bir alt ve üst limit belirler. Ve bu limit sizin kredi notunuz, talep ettiğiniz miktar,gösterdiğiniz teminat gibi durumlar açısından farklılık gösterebilir.

Kredi Vadesi

Kredi vadesi çektiğiniz kredinin hangi aralıklarla ödeneceğine dair bilgilerin yer aldığı bölümdür. Vade süresi kredinin türü ve miktarı bakımından değişiklik gösterebilir. En uzun vadeye sahip kredi konut kredisidir.

İş Bankası kredi hesaplaması yaparken bankanın resmi sitesi üzerinden hesaplama ekranını ilgili kısımları doldurarak öğrenebilirsiniz. Ancak yine de internet kullanma konusunda çekinceleriniz varsa İş Bankası Kredi Hesaplaması için herhangi bir şubeyi de kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz? başlıklı makalemizde Kredim Neden onaylanmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About admin

Check Also

Türkiye İş Bankası Müşteri Hizmetleri

İçindekiler1 İş Bankası Müşteri Hizmetleri 1.1 Müşteri hizmetlerine nasıl ulaşırım?1.2 Çağrı Merkezleri Güvenilir Mi? İş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir