Home / Bankalar / İş Bankası / İşbank / İş Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2018

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2018

İş Bankası İhyitaç Kredisi 

İş bankası kredileri içerisinde bugün sizlere ihtiyaç kredisini sunmaya ve örneklendirmeye çalışacağım. Yazımıza geçmeden önce bu kredi sistem içerisinde bankalar arasında en çok tercih edilen kredi tipi bildiğiniz gibi ihtiyaç kredileridir. Bunun yanında banka olarak da İş Bankası çok sıklıkla kredi kampanyaları ile adını duyurmaktadır. İş Bankası Cem Yılmaz reklamları ile özellikle ilgi odağı olan bankaların başındadır sanıyorum. Bankaların bu tip ilgi odağı olma çabaları oldukça sonuç veriyor.

Biz yine konumuza yani İşbankası İhtiyaç Kredisi 2016 başlığımızı şekillendirmeye başlayalım. Kredi kampanyamız 9 Mart 2016 tarihine kadar geçerli kalacak deniliyor. Bu tarihe 1 haftadan az bir süre kaldı, bu yüzden araştırmalarınızı hızlandırmakta fayda var. Yani bu tarih sonrasında elbette yine faiz oranlarında bir takım değişimler olarak yeni paket kampanyalar olacaktır. Fakat şuan ki kadar uygun olur mu bilemeyiz.

İhtiyaç kredisi örneklendirme üzerinden yapacağımız için size hemen rakamlardan bahsetmek istiyorum. 10.000 TL üzerinden bir ödeme planı ile sizleri bilgilendireceğim.

10.000 TL iş bankası ihtiyaç kredisi ve 36 ay vade ile hesapladığımız da faiz oranı %1.38 olup, aylık ödemeniz 370.98 TL oluyor. Masraf olarak ise bir defaya mahsus 50 TL ödeme yapıyorsunuz. Ödeme sonunda toplam faizler ile beraber yaptığınız ödeme tutarı 13.405,28 TL olacaktır. Bu kredi tipinde size 50.000 TL’ye kadar kredi çekme imkanı veriliyor. Vade ise maksimum 36 aydır.

İlgili  İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Dilerseniz birde en üst limit olan 50.000 TL için size örnek ödeme planı çıkartalım. Faiz oranında bir değişme olmuyor. Kampanya dahilinde bir miktar ve vade olduğu için aynı oran yani %1.38. Fakat masraflar artış gösteriyor. İlk hesaplama da 50 TL olan masraf burada 250 TL. Aylık ödemeniz ise 1.854,92 TL. 36 ay vade sonunda toplam ödeme miktarınız ise 67.027,12 TL. Bu fiyatlar bizim size şube ile görüşmeden yaptığımız hesaplamalara dayalıdır. Yine siz şube ile de bir görüşün derim. Ayrıca her konumda belirtiyorum, yine tekrar etmekte fayda var. Kredi almadan önce tek banka ile görüşüp sadece oraya başvuru yapmayın. Araştırıp size uygun olanlardan bir kaçına başvuru yapın. Kredi notu durumunuza göre bazı başvurular onay almayabilir. Bu tür durumlarda en azından zaman kaybı yaşamamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan İşCep Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde işbankası cep uygulaması, işcep ve İşCep nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

İşCep Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tüm telefon operatörleri tarafından kullanılabilecek bir uygulama olan İşcep, aynı zamanda bir akıllı cihaz uygulaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir