Home / Bankalar / İş Bankası / İş Bankası IBAN Sorgulama

İş Bankası IBAN Sorgulama

Türkiye İş Bankası IBAN Sorgulama

Türkiye de bulunan finans kuruluşları arasında yer alan bankalardan biri olan İş Bankası, bu alanda en iyi özel banka olma özelliğini her daim korumuştur. Bu bağlamda özellikle bireysel ve ticari müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak hizmet veren İş Bankası son derece modern, teknolojik ve bankacılık anlayışı ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeler çıkarmaktadır. İş Bankası müşterilerinin en çok kullanmış olduğu bankacılık işlemleri arasında yer alan para transferleri için EFT ve havale işlemini kullandırmaktadır.

Kendi hesapları arasında para transferi yapmak isteyen müşterileri için havale, farklı banka hesapları arasında para transfer etmek isteyen müşterileri için EFT işlemini kullandırmaktadır.

İş Bankası IBAN No Öğrenme

Müşteriler 1 Ocak 2010 tarihini de kadar para transferlerinde karmaşık olarak sayılabilecek banka adı, şube adı veya kodu, hesap numarası vb. tarzda bilgileri kullanmak zorundaydı. Ama o tarihten sonra alınan bir karar ile birlikte artık banka müşterileri para transferi için sadece iban numarası kullanabileceklerdi. Hem daha kolay hem de daha hızlı işlem yapabilme imkanını sunan bu numara 26 karakterden oluşmakta ve sadece bu numaranın girilmesi ile birlikte para transferinin gerçekleştirebilme imkanına sahip olunmaktadır. Buna göre İş Bankası iban sorgulama işlemi için kendi resmi internet sitesinde bulunan iban Hesaplama sayfasına girmeleri yeterli olmaktadır. Daha sonra açılan ekranda bulunan “hesap tipi, şube kodu ve hesap numarası” gibi bilgileri girdikten sonra hesapla ikonuna tıklamak yeterlidir. Açılacak olan yeni ekranda girilen bilgilere göre yer alan iban numarası bulunmaktadır.

İlgili  İş Bankası SMS Kredi Başvurusu

IBAN Hesaplama linki : https://www.isbank.com.tr/TR/iban-hesaplama/Sayfalar/iban-hesaplama.aspx

Bir önceki yazımız olan Türkiye İş Bankası Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

İş Bankası 4402 SMS Kredi

Bankada zaman kaybetmeden SMS göndererek ihtiyaç kredisi başvurusu yapma alışkanlığı hızla yayılıyor. İnsanlar banka şubelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir