Home / EFT Saatleri / İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT Saati Kaça Kadar?

Müşterilerin kredi, kredi kartı ve mevduat hesabı gibi hizmetler sunan Türkiye’nin en eski bankalarından biri olan iş bankası, aynı zamanda müşterilerine bankada sahip oldukları varlıklarını transfer etme şansı da tanımaktadır. Yurtiçi ve yurtdışında yer alan bankalara transfer hizmeti olan EFT, iş bankası’nın en çok kullanılan hizmetlerinden birisidir. Ancak banka EFT hizmetini belirli gün ve saatlerde gerçekleştirmektedir. “İş bankası eft ne zaman başlıyor?” ve “iş bankası eft ne zaman bitiyor?” sorularının cevabına sayfanın devamından ulaşabilirsiniz. Resmi tatiller dışında hafta içi günlerde mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilen EFT hizmetinin başlangıç ve bitiş saati şu şekildedir:

 

iş Bankası EFT Başlangıç Saati: 09:00

iş Bankası EFT Bitiş Saati: 17:00

İş Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Mesai günlerinde eft başlangıç ve bitiş saatleri arasında yapacağınız EFT’ler ortalama 10 dakika içerisinde karşı bankadaki hesaba iletilmektedir. Bazı durumlarda banka yoğunluğu ve teknik aksaklıklardan dolayı bu süre 30 dakikaya ulaşabilmektedir. Eğer 30 dakika içerisinde para veya döviz karşı hesaba aktarılmamış ise iş bankası müşteri hizmetlerini arayarak eft sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir ve paranın ne zaman hesaba geçeceğini öğrenebilirsiniz.

İlgili  İş Bankası Eft Ve Havale Ücretleri 2019

Cumartesi ve Pazar günleri yapacağınız eftler iş bankası tarafından talimat olarak alınmaktadır. Hafta sonları bankalar kapalı olduğu için gönderim yaptığınız tutar pazartesi günü işleme alınmakta ve karşı hesaba iletilmektedir. Resmi izin günlerinde yaptığınız eftlerde talimat olarak alınır ve tatilden sonraki ilk iş gününde işleme alınır.

İş Bankası EFT Sorgulama

İş bankası’nda yaptığınız eftlerinin karşı hesaba geçip geçmediğini öğrenmek için eft sorgulama yapmanız gerekmektedir. İş bankası EFT sorgulama işleminizi bankanın müşteri hizmetleri çağrı merkezinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. 0850 724 0 724 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini arayarak Telefon Bankacılığı aracılığıyla EFT’nizi sorgulayabilirsiniz.

Sayfanın devamından yer alan yorum bölümünden iş bankası eft saatleri ve sorgulama işlemleri hakkındaki soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz. Uzman editörlerimiz en kısa sürede sizlere geri dönüş yapacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Hsbc Eft Saatleri 2019

Bankalardan bir tanesi olan HSBC, günümüzde turuncu bankalar renginden olan bir bankadır. Bankanın müşterileri genelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir