Home / EFT Saatleri / İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT Saatleri

İş bankası Türkiye ‘nin en köklü bankalarından biridir. Ve yine yapılan araştırmalara göre dünyanın en prestijli bankasıdır. İş bankası aracılığı ile EFT yapmanın koşulları , İş Bankası EFT saatleri ile ilgili bilgileri ise bu yazımızda bulabilirsiniz.

EFT Nedir ?

Elektronik para transferi işleminin kısaltması olan eft hesaplar arasında hızlı ve kolay şekilde işlem yapılmasını sağlayan bir araçtır. Birçok banka ve kişi tarafından kullanılan sistem zaman kaybını önlemesi nedeniyle çok büyük kolaylıklar sağlamıştır. Eft yapmak için öncelikle bir hesap numarasına sahip olmanız gerekmektedir. Ve yine eft yapmak istediğiniz karşı tarafın da bir hesap numarası olması gerekir.

EFT Nasıl Yapılır?

EFT genel olarak internet bankacılığı ile gerçekleştirilmektedir. Internet bankacılığı haricinde mobil bankacılık sistemi ile de İş Bankası’ndan EFT yapılabilir .EFT yapmak için banka şubesini de kullanabilirsiniz .Bu durumda banka personeli sizden EFT yapmak istediğiniz hesap numarasını ya da IBAN numarasının olduğu ilgili kağıdı ister .EFT yaparken IBAN numarasının doğru olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. IBAN numarasının yanlış olması durumunda paranız başka bir hesaba geçebilir. EFT yaptıktan sonra işleminiz 5 -10 dakika arasında karşı tarafın bankası ile halledilmiş olur.

İş Bankası EFT saati ise mesai saati olan 09.00 ile 17.00 arasında gerçekleştirebilirsiniz. Bunun harici saatlerde yapılan EFT işlemleri bir sonraki günün mesai saati başlangıcında muhatabın hesabına geçmiş olur. Eğer acil para transferi yapmak istiyorsanız İş Bankası EFT saatlerini kaçırmayın.

İlgili  Akbank Kredi Kartı İptali

Gece EFT Yaparsam Hesaba Ne Zaman Geçer?

Gece eft yapmak mesai saati dışında yapılan bir işlem olduğundan işleminiz yine ertesi gün hesaba geçer. Eğer hafta sonu eft gerçekleştirirseniz işleminiz resmi iş günü başlangıcı olan pazartesi gününe kalır. Pazartesi gününün resmi tatil olduğu zaman ise ise işlem bir sonraki güne kalır. Bu sebeple eğer karşı tarafın acil paraya ihtiyacı varsa geç kalmadan transfer yapmanız gerekmektedir.

Yanlış yapılan eft işlemi iptal edilebilir mi ? Eft yaptığınız hesap numarası işlem sırasında çok büyük öneme sahiptir. Eğer işlem yapacağınız hesap numarası yanlış ise zaten işlem gerçekleşmez. Ancak işlem için kullandığınız numarada bir müşteri varsa ve işlem gerçekleşirse artık işlemin iptali için muhatap olduğunuz kişi hesap sahibi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About admin

Check Also

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019

İçindekiler1 Ziraat Bankasına Hangi Saatler Arasında EFT Yapabilirim?2 EFT Nedir?3 EFT Nasıl Yapılır?3.1 Kimler EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir