Home / Bankalar / İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Zorlu yaşam koşuları içinde bankaların sağladığı ihtiyaç kredileri, insanların yükünü bir nebze olsun hafifletmeye yetmektedir. Bankaların sağladığı imkânlardan yararlanmak isteyenler için çeşitli kredi türleri vardır. Gerekli şartlar sağlandığı takdirde, kolaylıkla ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Bankadan istenen yüksek tutarlı ihtiyaç kredileri için ipotekli ihtiyaç kredileri uygun görülen seçenekler arasındadır.

Garanti Bankası İpotekli İhtiyaç kredisi

İpotekli ihtiyaç kredisi hizmeti veren bankalardan olan Garanti bankası, ihtiyaç kredisi karşılığında gösterilen teminatın yarısı tutarında kredi verme hizmeti sunmaktadır. Bankadan alınan kredinin geri ödemesi için herhangi bir nakit teminat gösterilemediğinde, herhangi bir gayrimenkulün teminat olarak bankaya sunulması, ihtiyaç kredisini almayı daha kolay hale getirmektedir. Garanti Bankası en fazla 36 ay vade ile ipotekli ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu doğrultuda hesaplanan faiz oranı da 1.34’dür.

Akbank İpotek Teminatı ve İhtiyaç Kredisi

İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alan Akbank, gerekli şartlar arasında gelir belgesi doğrultusunda ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu zorunluluk ile birlikte iş yeri ve ev teminatı ile müşterilerine ihtiyaç kredisi vermektedir. Ödenecek taksit tutarının haneye giren ortalama gelirin yarısını geçmeme şartı müşterilerden istenen şartlar arasındadır. Bankaların ipotekli ihtiyaç kredisi konusunda; faiz oranları, vadesi ve istenen şartlar farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için ilgili bankadan yardım istenmelidir.

İlgili  Yapıkredi Bankası Fatura Ödemeleri

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotekli ihtiyaç kredisi veren diğer bankaların yanı sıra imarlı taşınmaz içinde kredi veren Ziraat Bankası 36 ay süre ile ödeme çizelgesi hazırlamaktadır. İşyeri ve ev gayrimenkulleri için en fazla yüzde 75 tutarında kredi imkânı sunmaktadır. İmarlı arsa için ise bu değer, yüzde 50 olarak hesaplanmıştır.

Çeşitli ihtiyaçlar için kullanılan ihtiyaç kredilerinde deprem ve konut sigortalarını ipotekli ihtiyaç kredisi ile birlikte yaptırmak zorunlu kurallar arasındadır. Kredi masrafları ve bankaların diğer masrafları bankalara göre farklılık göstermektedir. Avantajları ve imkânları ile ipotekli ihtiyaç kredisi yüklü nakit ihtiyacı için en akıllıca olan kredi türlerinden biridir. Düzenli ödeme planları ile ipotekli ihtiyaç kredisi kullanırken bir yakının gayrimenkulü de teminat olarak gösterilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Taşıt Kredi Limiti Ne Kadar Olur?

Kredi türlerinin hepsinde krediyi kullanacak kişinin gelirine bağlı olarak bir limit belirlenmiştir. Bu limitler taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir