Home / Bilgiler / İnternet Bankacılığı Kullanmak İçin Akıllı Telefon Şart mı?

İnternet Bankacılığı Kullanmak İçin Akıllı Telefon Şart mı?

Artık teknolojik açıdan gelinen nokta itibariyle birçok işimizi internet üzerinden yapabilmekteyiz. Aklımıza gelen her türlü ihtiyacımızı internet sayesinde kısa sürede rahatlıkla yapabilmekteyiz. Üstelik oturduğumuz yerden sadece birkaç fare tıklaması yapmamız yeterli olmaktadır çoğu zaman. Bu konuda hayatımıza getirdiği rahatlığı ve kolaylığı anlatmakla bitiremeyiz. Özellikle bankacılık alanında bizlere sunduğu hizmetler gerçek manada hayatı son derece kolaylaştırdı. Örneğin en basitinden bir fatura ödemek için artık banka şubesine gitmemize gerek yok. Online bankacılık sayesinde birkaç dakika içerisinde oturduğumuz yerden rahatlıkla fatura ödemelerimizi yapabilmekteyiz. Bu ve bunun gibi daha pek çok işimizi gerek bilgisayarlardan gerekse cep telefonlarından internet bağlantısı kurarak rahatlıkla yapabilmekteyiz.

Son zamanlarda yaygınlaşan akıllı cep telefonları bu konuda bizi daha rahat bir hale getirdi. Üzerinde çalışan uygulamalar sayesinde Cep bankacılığı kullanılarak ilgili birçok işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Bu hususta bazı vatandaşlar cep bankacılığını kullanmak için akıllı telefon sahibi olmak gerekir mi? Sorusu gelmektedir. Pek çok kimse cep telefonu aracılığıyla bankacılık işlemlerini kolaylıkla yapabilme rahatlığını yaşamak ister. Fakat maalesef bu kolaylıklar her cep telefonu kullanıcısı için geçerli olmamaktadır. Çünkü cep bankacılığı için sadece internetin olması yeterli değildir. Cep bankacılığı için ilgili bankaların geliştirmiş oldukları uygulamalar akıllı cihazların işletim sistemleri için özel olarak üretilmektedir. Akıllı cihazlardan önceki telefonlar ile maalesef uyumlu olmamaktadır. Bu durumda anlaşılacağı üzere cep bankacılığını kullanmak için akıllı telefon sahibi olmak gerekir mi sorusunun cevabı da Evet, gerekir olmaktadır.

İlgili  Cepten Kredi Başvurusu

Cep bankacılığı kullanmak için öncelikle hangi bankanın bu hizmeti kullanılacaksa o bankanın cep bankacılığı uygulamasının uyumlu telefona indirilerek kurulması gerekir. Kurulumun ardından internet bağlantısının da olması şarttır. Bu iki koşulun sağlandıktan sonra uygulama çalıştırılır ve sisteme giriş için gerekli olan bilgiler ilgili alanlara doldurulur. Son olarak sistemde kayıtlı olan cep telefonu numarasına onay mesajı gelir ve cep bankacılığına girilmiş olur. Bundan sonraki adımlar ise müşteri ile bankanın müşterisine sunmuş olduğu hizmetlerle ilgili kısımdır. Kişi istediği işlemleri (bankanın da müsaade ettiği kadarıyla) cep bankacılığı sayesinde yapabilir. Tüm bu bahsedilen işlemler sadece cep telefonları aracılığıyla yapılmamaktadır. Bilgisayarlar ve tabletler de cep bankacılığı ile gerekli işlemleri yapmamıza imkan vermektedir. Bu hususu göz önünde bulundurduğumuzda cep bankacılığını kullanmak için akıllı telefon sahibi olmak gerekir mi sorusuna bu sefer de Hayır, gerekmez diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

BES İptali Telefon Numaraları

İçindekiler1 BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Nedir?2 Bireysel Emeklilik İptali Telefon Numaraları BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir