Home / Bilgiler / İnternet Bankacılığı ile Vergi Sorgulama ve Ödeme

İnternet Bankacılığı ile Vergi Sorgulama ve Ödeme

Teknolojinin gelişmesi hayatımızdaki birçok işlemi daha kolay ve daha hızlı yapmamızı sağlayarak zamandan tasarruf edebileceğimiz gibi, aynı zaman’da gün içerisindeki yorgunluğumuzun da önüne geçmektedir. Birçok banka ve kurum hizmetlerini internet aracılığı ile evimizde bilgisayar, tablet veya akıllı telefonlar vasıtasıyla hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz. Bu hizmetlerden biri de vergi borçlarını vergi dairesine gitmeden internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla işlemlerimizi yapabilmektir. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından vergi borcunu ödeyecek olan kişiler için vergi dairesi web portalı üzerinden dakikalar içerisinde internete bağlı olarak kredi kartınız ile ödemelerimizi yapabilmekteyiz. Güncel araç vergi borçları ve diğer tüm vergi borçlarını detaylı bir şekilde önümüze döken sistem sayesinde vergi borçlarımızı hiçbir kuruma gitmeden iki tıkla rahat bir şekilde ödeyebilme şansını bizlere sunmaktadır.

İNTERNET BANKACILIĞI İLE VERGİ SORGULAMA VE ÖDEME

Gelir vergisi kapsamında ödenen vergi borçları Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi web sitesinden erişim sağlanarak internet vergi dairesi web sayfasına girip burada bulunan tüm aktif vergi borçlarını görüntüleyerek kredi kartı seçeneği ile rahat bir şekilde ödenebilmektedir. Ayrıca vergi ödeme sayfasının resmi web sitesine giriş yapmadan da Garanti, Akbank, Finansbank ve diğer birçok bankanın online işlem merkezinden vergi borcunuzu sorgulayarak ödeme şansına da sahipsiniz. Örnek verecek olursak; Garanti Bankası internet bankacılığı işlemlerine girerek burada şahsına ait olan vergi borçlarını sorgulayabilir, kredi kartı veya banka hesabınızda mevcut olan bakiye ile vergi borcunuzu kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Böylelikle hiçbir yere gitmeden sadece internet aracılığı sayesinde internet bankacılığı ile vergi sorgulama ve ödeme işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İlgili  Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

Örnek olarak devam ettiğimiz Garanti bankası vergi borcu sorgulama ve ödeme seçeneğinden faydalanmak için, İnternet şubesine giriş yaparak yer alan menüde Devlet>Vergi adımı>Vergi seçeneğine tıklayarak burada bulunan vergi borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Sadece Garanti Bankası değil aynı zaman’da hemen her banka da bulunan bu sistem sayesinde vergi borçlarınızın artmaması ve düzenli ödeme yapabilmeniz için gerekli tüm bilgilerin yer aldığı internet bankacılıklarından ödemelerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkarım? başlıklı makalemizde banka kara listesinden çıkma, kkb kara liste ve kredi notu düzelmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir