Home / Kredi / Krediler / HSBC Taşıt Kredisi Faiz Oranları

HSBC Taşıt Kredisi Faiz Oranları

HSBC Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2018

Günümüzde pek çok kişi araba almak için banka kredilerine ihtiyaç duymaktadır. Pek çok banka bu konuda çeşitli kampanyalar yaparak müşteri çekmeye çalışmaktadır. Bu bankalar arasında yer alan HSBC, 2018 senesi için ilgi çekici faiz oranları ile müşterilerini şimdiden kendi bankasına yöneltmeye başlamıştır.

HSBC Taşıt Kredisi

Herkesin hayalindeki otomobile ulaşmasını amaç edinen HSBC, ister sıfır, ister ikinci el otomobiller için kredi verebilmektedir. Üstelik kefilsiz olan taşıt kredisi, sıfır km araç alımlarında, 50.000 TL üzerindeki araçlar için arabanın değerinin %70’ini, 50.000 TL’nin üzerindeki araçlar için araba değerini %50’sini kredi olarak vermektedir. İkinci el otomobil alımlarında ise belirlenen kasko değerinin %70’i kredi olarak verilmektedir.

Maksimum 48 ay vade imkânı veren HSBC, taşıt kredisini sadece taşıt rehin teminatı ile vermekte ve kefil istememektedir.

HSBC Taşıt Kredisi Faiz Oranları

HSBC, taşıt kredilerinde faiz oranını düşük tutması sebebiyle de tercih edilmektedir. İster 6 ay vadeli, ister 48 ay vadeli kredi kullanılsın, faiz oranı hep sabit olarak 1.44 değerindedir. Kasko poliçe bedeli, ferdi kaza sigortası poliçe bedeli, kredi tahsis ücreti, gibi ücretlerin de bir kereye mahsus müşteriden temin edildiği taşıt kredisinde, erken ödeme, arama ödeme veya otomatik ödeme gibi seçenekler de mevcuttur.

İlgili  Bankaya olan borç ödemesi yapılınca Kredi sicili notu ne zaman düzelir?

HSBC Taşıt Kredisi Nasıl Başvurulur?

HSBC taşıt kredisine başvurabilmek için internet sayfası üzerinden hemen başvurun seçeneği seçilerek TC kimlik numarası ve cep telefonu ile başvuru yapılabilmektedir. Başvuru ile ilgili kısa sürede HSBC yetkilileri sizinle iletişime geçer ve başvuru talebiniz alır.

Bu yöntem dışında 7 gün 24 saat açık olan telefon bankacılığı hizmeti ile de taşıt kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Ancak telefon bankacılığı işlemi yapabilmek için HSBC şubesine gitmek ve telefon bankacılığı şifresini almak gerekmektedir.

İnternet bankacılığı da taşıt kredisine başvurma yöntemleri arasında yer almaktadır. Kullanıcı kodu ve şifre gerektiren bu işlemleri yapabilmek için internet sayfası içerisinde gerekli yönlendirmeler bulunmakta ve bankaya gelmeye gerek bile kalmadan kredi başvurusu gerçekleştirilebilmektedir.

Banka şubelerinden de taşıt kredisi başvurusu yapılabilmekte ve kredi kullanılması kabul gördüğü takdirde tüm işlemler banka yetkilileri tarafından halledilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Askerlik Kredisi, Bedelli Askerlik Kredisi ve Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir