Home / Bilgiler / HSBC Kredi Kartı Nasıl Kapatılır

HSBC Kredi Kartı Nasıl Kapatılır

Kredi kartı kapattırmak çoğu bankada pek kolay değildir. Banka sizleri mutlaka kapattırmamanız yönünde ikna etmek için her yolu deneyecektir. HSBC bankasından alınan kredi kartlarını kapattırmak için izlenebilecek yollar şöyledir;

Kartın iptal edilmesi için öncelikle kartın tüm borçlarının tamamen kapatılmasını öneririz. Kart iptalinde kolay yollardan biri, dilekçe yazıp herhangi bir HSBC banka şubesine götürüp kartın iptalini talep etmektir. Standart bir beyaz kağıda Kart numarası ile birlikte kartın iptal edilmesini talep eden bir dilekçe yazabilir ve kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

0850 211 0 111  Numaralı HSBC müşteri hizmetlerini arayarak da telefon bankacılığı ile kartınızın iptalini talep edebilirsiniz. Bunun için kolay yollardan biri kartın kayıp olduğunu söyleyerek iptal ettirmektir. Fakat her banka gibi HSBC’de, kaybolan kart iptal edildikten sonra yenisini basıp adresinize kadar gönderiyor. Kurye ile gönderilen kredi kartını teslim almamak ve kart elinize geçmediği için tekrar iptal ettirmek en kolay seçenek olacaktır.

Hsbc Kredi Kartı İptali
Hsbc Kredi Kartı İptali

Bir diğer yol ise, borcu kapatılan kredi kartını yine telefon bankacılığı ile iptal ettirmektir. 0850 211 0 111’i arayarak, kart hareketlerini inceleyebilirsiniz. Borcu olmadığı teyit edilen kartınızın iptalini müşteri temsilcisinden talep edebilirsiniz. Kartınız 7 gün içinde iptal edilecektir.

Bir önceki yazımız olan İşbankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İşbankası kredi kartı başvuru sonucu, İşbankası Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Bankacılık Alanında Faiz Uygulanan Hesaplar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir