Home / Genel / HSBC Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullanımı ülkemizde geçtiğimiz yıllara nazaran hızla artmıştır. Öyle ki artık birçok kişi nakit kullanmak yerine kredi kartı kullanmayı bir yaşam biçimi haline getirmiştir. Ancak unutulmaması gerekir ki kredi kartları bedava alışveriş değildir. Ve yaptığınız her harcamanın bir bedeli vardır. Maddi anlamda sıkıntı yaşamamak için kredi kartı kullanırken lütfen dikkatli olunuz.

Bu yazımızda sizlere kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Kimler kredi kartı başvurusu yapabilir? HSBC kredi kartı başvuru koşulları nelerdir? Birden fazla kredi kartı almak mümkün müdür? gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Kimler Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir?

Kredi kartı başvurusu yapmak için 2 temel koşul vardır.

1. 18 yaşını doldurmuş olmak,

2. Gelirini belgeleyebilmek.

Bu iki koşulu sağlayan herkes HSBC kredi kartı başvuru işlemini gerçekleştirebilir.

HSBC Kredi Kartı Başvuru İşlemi Nereden Yapılır?

Kredi kartı başvuru işlemi için çeşitli kanallar mevcuttur. Bilinen ve en çok kullanılan yöntem şubeye başvuru yapmaktır. Ancak şubeye gitme durumu yerini son yıllarda internet bankacılığı sistemine bırakmıştır. Bunların haricinde ;

* Mobil Bankacılık

*Çağrı Merkezi

*Kısa Mesaj yolu ile de HSBC kredi kartına başvurabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvuru İşleminde Dikkate Alınan Durumlar

Kredi kartı başvuru işlemi yapılırken bakılan ilk kriterin yaş olduğunu söylemiştik. Reşit olma yaşının altında olanlara kredi kartı verilmemektedir. Zaten bu kişiler diğer önemli madde olan gelir belgeleri olmadığından kredi kartı alamazlar. Gelir Belgesi sizin düzenli gelir elde ettiğinizin göstergesidir. HSBC kredi kartı başvuru koşulları içinde diğer bankalarda olduğu gibi kredi notunuz da önemli bir konudur. Özellikle kredi kullanımında dikkate alınan kredi notu kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerde de aranır. Kredi notu geçmiş dönem kredilerinizin durumuna göre hesaplanır. Önceki dönemlerde kredi ya da kredi kartı kullanmış ve aylık ödemelerinizi aksatmamış iseniz kredi notunuz yüksektir. Aksi durumlarda ise kredi notu düşük grupta yer alırsınız.

İlgili  Ev Hanımlarına Emeklilik Şartları

Bir kişi birden fazla kredi kartına sahip olabilir. Ancak bu kartların aylık ödemelerini aksatmamanız kendi yararınıza olacaktır. Aksi takdirde kredi notunuz düşebilir. Hatta bazı durumlarda gelirinden fazla kredi kartına sahip kişiler ödemelerini geciktirip kara listeye bile girebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About admin

Check Also

2019’da Banka Sınavları Ne Zaman Olacak

İçindekiler1 Banka Personel Alımı Sınavları 20192 Bankacı Nasıl Olunur? Banka Personel Alımı Sınavları 2019 Banka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir