Home / Bilgiler / HSBC Çalışma Saatleri 2019

HSBC Çalışma Saatleri 2019

Öğrencilik yıllarından herkesin bir hatırasının bulunduğu HSBC; özellikle öğrenciler arasında kredi kartı ile ün yapmıştır. Aslen İngiliz menşeili olan banka, dünya genelindeki en büyük 3. bankadır. HSBC Bankası ‘nın uzun adı Hong Kong and Shangai Banking Corporation ‘dır. Bu yazımızda sizlere HSBC Bank ‘ı kısaca tanıtıp, HSBC çalışma saatleri, müşteri hizmetleri numarası, internet sitesi gibi önemli bilgileri liste halinde istifadenize sunacağız.

HSBC Kimin?

Aslen İngiliz asıllı olduğunu söylediğimiz HSBC ‘nin merkez Londra ‘dadır. 1865 yılında kurulan banka; 7 kıtada toplamda 80 ülkede finans üzerine faaliyetlerini yürütmektedir. Dünya genelinde toplam şube sayısı ise  6600 civarındadır. Aynı zamanda dünyanın 6. büyük şirketi, Londra borsasının 2. en büyük şirketidir. 2014 verilerine göre 266 bin çalışan ve 13.680.000.000 dolarlık kar açıklanmıştır. Genel varlık toplamı ise artık rakamları zorlamakta olup 2.630.000.000.000 dolardır. HSBC hakkında kısaca bilgi verdikten sonra bir de çalışma saatlerine bakalım.

HSBC Çalışma Saatleri 2019

Öncelikle hafta sonu tatil günleri ile birlikte resmi tatillerde HSBC Bank şubelerinin kapalı olduğunu hatırlatalım. Mesaiye saat 09.00 itibariyle başlayan HSBC şubeleri, saat 17.00 ‘da kapanmaktadır. Saat 12:30 ve 13:30 arasında ise öğle yemeği molası vardır.

İlgili  Bankaların Fon Getirileri Nelerdir?

HSBC Müşteri Hizmetleri

HSBC ile ilgili herhangi bir işlem için telefon bankacılığı müşteri hizmetlerine ulaşmak isteyenler; 0 850 211 0 111 nolu telefonu arayabilirler.

HSBC Havale Saati Kaça Kadar?

Havale işlemi HSBC Bank müşterileri için 7/24 yapılabilen bir işlemdir. Herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

HSBC EFT Saatleri Kaça Kadar?

Saat 09.00 ‘da başlayan EFT işlemleri saat 17.00 itibariyle sona ermektedir.  Yine tıpkı şube çalışma saatleri gibi resmi tatil günlerinin yanı sıra Cumartesi ve Pazar günleri de EFT işlemi yapmak mümkün değildir. Bu zaman dilimlerinde EFT emri verilebilir ancak ilk iş günün başlaması ile birlikte EFT emirlerine yerine getirilecektir. Bir EFT işlemi ortalama 10 – 15 dk içerisinde yerine getirilmektedir.

HSBC İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık

HSBC Bank ‘ın internet bankacılığını kullanmak isteyenlerin www.hsbc.com.tr adresine giriş yaparak, İnternet Bankacılığı bölümünden şifreleri ile giriş yapmaları gerekmektedir. Şifresi olmayanların ise şifre alma işlemini yapmaları gerekecektir. HSBC mobil uygulamayı da App Store ya da Play Store ‘dan temin edebilirsiniz.

HSBC Swift Kodu Nedir?

HSBC Bank için swift kodu HSBCTRIX olarak belirlenmiş olup, yurt dışından para transferi alacakların bu kodu bilmeleri gerekmektedir.

HSBC Bank Önemli Bilgiler Listesi

HSBC Bank İnternet Sitesi : www.hsbc.com.tr

HSBC Bank Çalışma Saatleri : Saat 09:00 ile 17:00 arası

HSBC Bank Havale Saatleri : Bu konuda herhangi bir zaman sınırlaması bulunmamaktadır.

İlgili  Kredi Notunu Kimler Kullanır?

HSBC Bank EFT Saatleri : Saat 09:00 ile saat 17:00 arası

HSBC Bank Çağrı Merkezi Numarası : 0 850 2110 111

HSBC Bank Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri : 7 – 24 arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir