Home / Bilgiler / HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

Seyahatleri ve farklı araç yolculukları üzerine oldukça rahatlık sunan HGS sistemleri günümüzde batı illerinde bulunan araç sahipleri başta olmak üzere şehirlerarası yolculuk yapan birçok araç sahibi tarafından sürekli kullanılmakta olunan ayrıcalıklı bir hizmettir. Köprü ve farklı illerde bulunan otoyollarda ödeme için beklemeye gerek kalmadan hızlı geçiş sistemi adı altında otomatik geçiş ödemesi yapan HGS, PTT başta olmak üzere birçok banka tarafından müşterilerine satılabilmektedir. Geçmişte bulunan KGS uygulamasının yerine getirilen HGS uygulaması ile vatandaşlar gidecekleri yere daha hızlı ve ekonomik bir şekilde gidebilmenin keyfini sürmekte. Eskiden köprü veya otoyollarda insanlar KGS ile bekleyerek kart okuması yaptırıp geçerken artık ön cam kenarında bulunan HGS kartı sayesinde hiç beklemeye bile gerek kalmadan otomatik ödeme yapmaktadır. Buna hitaben insanların HGS kartı ile nerden geçtiği veya nerede ödeme yaptığı ya da bakiyelerini öğrenebilmek için HGS Bakiye Sorgulama işlemini gerçekleştirmektedirler.

HGS SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

HGS bakiye sorgulama işlemi için PTT şubelerinden bakiyeniz hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, aynı zaman’da internet üzerinden de kalan bakiye miktarınızı öğrenebilirsiniz. Android ve iOs işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlar içinde alternatifin bulunduğu HGS hizmeti ile ilişkin bakiye işlemleri için buraya tıklayarak üye olmasınız gerekmektedir. İnternet üzerinden bakiye sorgulamak için ilgili linke tıklayarak burada yer alan formda üyelik bilgilerinizi tamamladıktan sonra HGS bakiye sorgulama, HGS ceza sorgulama ve diğer hizmet sorgulamalarını da ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili  Yaz tatil kredileri

Bu sayede hem ceza hem de bakiye sorgulamanızı yapabilir, aynı zaman’da bu tür işlemleri akıllı telefonlarınızdan da takip edebilirsiniz. Aslında HGS yetkilileri bakiyenizin limiti azami sınıra düştüğünde size SMS yolu ile bilgi vererek en kısa zaman’da bakiyenizi doldurmanız hakkında uyarmaktadır. Fakat bazı kişiler iş yoğunluğundan veya dalgınlıktan ötürü bunu unutabilmektedir. Buda biten bakiyenin haberdarı olmadıklarından ötürü geçiş esnasında yetersiz limit uygulaması olduğundan ötürü araca ceza gelmesini sağlamaktadır. Günümüzde birçok kişi çalışmakta olduğu bankalar aracılığı ile bunun üstesinden gelmekte. Bankanızdan vereceğiniz otomatik ödeme talimatı sayesinde HGS kartınız azami limite ulaştığında bakiyenizi doldurarak yollarda sorun yaşamamanızı sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkarım? başlıklı makalemizde banka kara listesinden çıkma, kkb kara liste ve kredi notu düzelmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir