Home / Bankalar / HGS Satan Bankalar ve Yerler 2019

HGS Satan Bankalar ve Yerler 2019

HGS satan bankalar ve yerler hakkında detaylı bilgi için makalemizi okuyunuz.

HGS Nedir?

Teknolojinin gelişmesi artık araç sahiplerine de oldukça farklı alternatifler ve fırsatlar sunan çeşitli yöntemler sunmaktadır. Özellikle de HGS diye tabir ettiğimiz Hızlı Geçiş Sistemi, günümüzde özellikle de şehirlerarası yolculuklarda otoyol, batı illerinde ise köprüler ve çeşitli yol istikametlerinde beklemeye gerek kalmadan geçiş esnasında otomatik ödeme yapan bir sistemdir. HGS hizmetini satın almak için birçok farklı alternatif bulunmakta olup, en çok PTT şubelerinden temin edilmektedir. 5 TL gibi bir fiyata sahip olacağınız HGS ile birlikte artık yol güzergâhlarında durmadan geçebilir ve bu sistem sayesinde yol ücretini otomatik olarak ödeyebilirsiniz. PTT dışında kendi çalıştığınız ve birçok bankadan da temin edileceği üzere çeşitli banka şubelerine giderek HGS sistemine sahip olabilirsiniz.

HGS SATAN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Bankalar kendi politikaları içerisinde sunmuş olduğu farklı hizmetlerin müşterilerine daha faydalı olabilmesi adına çeşitli alternatifleri sunmaktadır. Bunlardan biride HGS satan bankalar müşterileri tarafından oldukça tercih edilmekte olup, bu kartları satın almalarında bankaların müşterilerin sunduğu ücretsiz satın almadan faydalanabilmektedirler. Günümüzde HGS satan bankalar arasında Vakıfbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Halk Bank ve daha birçok ülkemizde var olan bankalardan temin edilebilmektedir. Bu bankalar sadece boş HGS kartları sunmakla kalmayıp, dilerlerse HGS konusunda sıkıntı yaşamadan konforlu seyahatin temellerini de sunmaktadırlar. Banka müşterileri kendi bankalarından ücretsiz olarak temin edebilecekleri boş HGS kartlarına bankaları aracılığı ile dilediği an bakiye yükleyebilmektedirler.

İlgili  Cumartesi Bankalar açık mı?
HGS Bakiye Öğrenme

BANKA ARACILIĞI İLE HGS BAKİYE YÜKLEME

Bunun için mevcut banka hesabınızdan HGS Bakiye Yükleme seçeneğine otomatik ödeme talimatı verdiğiniz takdirde, HGS kartınız her boşaldığında bankanızın aracılığı ile kartınıza tekrar bakiye yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Araç sahibi banka müşterisinin istekleri doğrultusunda ister aylık veya istenirse her limit bittiğinde otomatik olarak talimat verip bakiyeleri yükleyebilmektedirler. Kimi banka anlaşmalı olduğu müşterisi ile HGS kartındaki limit tükenmeden otomatik olarak bakiye yükleyip yollarda sıkıntı yaşamasına vesile olmaktadır. HGS veren bankalar sayesinde günümüzde birçok araç sahibi bankasının vermiş olduğu bu hizmet doğrultusunda daha konforlu ve rahat bir seyahat gerçekleştirmekte.

HGS Satan Yerler

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) için bankalar haricinden tek satan kurum PTT’dir. Bazı Petrol istasyonlarında da HGS satış işlemi yapılmaktadır. Bu petrol istasyonları genelde HGS’ye yakın olan petrol istasyonlarında mevcuttur. OPET, BP, Shell, Petrol Ofisi gibi büyük petrol istasyonlarından temin edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için HGS müşteri hizmetleri linki : https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/

0850 460 60 60

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Burgan Bank EFT Saatleri 2019

Eft yapmak belirli saatler dışında yapıldığı anda işleminiz bir sonraki iş gününe sarkabiliyor. Bunu önlemek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir