Home / Bilgiler / Halkbankası Kredi Başvurusu için gerekli evraklar

Halkbankası Kredi Başvurusu için gerekli evraklar

Bankalar kredi ihtiyacı olanlara kapılarını sonuna kadar açmalarına rağmen eksik belge beyanında bulunanlara ne yazıkki bu kapıları kapatmaktadırlar. Bu yüzden kredi çekmek isteyen şahısların, kredi çekim öncesi bu evrakları titizlikle hazırlamalı ve eksiksiz bir şekilde kredi çekeceği bankaya iletmelidir. İletilen eksiksiz evraklar sayesinde , bankalardan çekeceğiniz kredinin hızlıca onaylanmasını sağlayabileceksiniz.

Halkbankası Kredi Başvurusu için gerekli evraklar

– İlk etapta bankaların hemen hepsi sizden kredi türüne göre kefil, kredi notu veya mülk belgesi dediğimiz tapu belgesi isteyebilir.

Halkbank Kredi Belgeleri
Halkbank Kredi Belgeleri

Kimlik Belgesi

– Adresinizi gösteren belge ; ikemetgah belgesi

– Emekliler için sigorta dediğimiz sigorta veya maaş badrosu

– Çalışanlar için vergi levhası

– Çiftçi olanlar ise çiftçi belgesi

Yukarıdakilerin hemen hepsi kredi türüne bağlı olarak ek belgeler istenebilir. Bu yüzden en önemlilerini sizler için seçtik.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Türleri Nelerdir başlıklı makalemizde kredi çeşitleri, kredi dosya masrafı ve kredi türleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir