Home / Kredi / Krediler / Girişimcilik Hibe Kredileri Nasıl Alınır?

Girişimcilik Hibe Kredileri Nasıl Alınır?

Girişimcilik

Herkesin hayalinde kendi işini kurmanın hayali vardır. Çoğu zaman bu yönde planlar ve projeler ortaya koyarak kuracağı işin gelişmesini ve devam etmesini düşünen bu insanlar için en büyük dezavantaj sermaye konusudur. Ülkemizde son zamanlarda KOSGEB desteğiyle sağlanan hibe kredileri bu yönde düşünceleri olan kimselere destek sağlamaktadır. Böylece hep hayal edilen işler kurulmakta ve bu yönde gösterilen çabalar bir bir hayata geçirilmektedir. Bu yazımızda girişimcilik hibe kredileri nasıl alınır? konusunda bilgilendirme yapacağız. Hibe kredilerini alabilmek için öncelikle kurulacak işle ilgili olarak plan ve projenin tamamlanması önemlidir. Daha sonra KOSGEB web sitesinden yapılacak başvuru ile hibe kredisi almanın ilk adımı atılmış olacaktır.

KOSGEB Destekli Hibe Kredisi

KOSGEB destekli hibe kredisi alabilmek için yapılacak başvurular aslında o kadar da basit değildir. Çünkü başvuru esnasında istenen bilgilerin sağlanması ve ilgili formun doldurulması başvurunun kabul edilebilmesi için oldukça önemlidir. Öyle ki girişimcilik hibe kredileri nasıl alınır? sorusuna verilecek cevap da bu bağlamda değişebilmektedir. Başvuru yapacak olan girişimciler arka planda işleyen yasal süreçleri ve prosedürleri tam olarak bilemediği için devlet tarafından sağlanan bu hibe kredileri çoğu zaman kullanılamamaktadır. Bundan dolayı başvuru için profesyonel destek almak ve bu yolla işlemleri tamamlamak ilk başta maliyetli gibi gözükse de sonrası için telafisi mümkün harcamalar olarak karşımıza çıkacaktır.

İlgili  TEB Girişimcilik Kredileri ve Ayrıntıları

Siz de girişimcilik hibe kredileri nasıl alınır? sorusuna cevap arıyorsanız öncelikli olarak kurmak istediğiniz işle ilgili olarak plan ve projenizi ortaya koymanız gerekmektedir. Bunun ardından isterseniz internet ortamında çevrimiçi olarak sunulan e-kitaplardan faydalanarak ya da profesyonel danışmanlık hizmetlerine başvurarak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Bu haliyle yapılacak olan başvuruların kurul tarafından kabul edilebilirliği oldukça yüksek olacaktır. Aksi halde herhangi bir bilgi ve tecrübe olmadan doldurulan başvuru formları kabul edilmediği gibi ikinci kez yapılacak başvuru için bir dezavantaj oluşturacaktır. Bunun yanında ilgili durum girişimcinin de keyfini kaçıracaktır. Bu şekilde sorunlu bir süreçle karşılaşmamak için maliyet olarak bize külfet gibi gözükse de başvuru için profesyonel destek almak ileri ki adımlar için faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir