Home / Genel / Gençlere Devlet Destekli KOSGEB Hibe Kredisi

Gençlere Devlet Destekli KOSGEB Hibe Kredisi

KOSGEB Hibe Desteği 2018

Gerek partilerin seçim vaatleri gerekse de Avrupa Birliğinin normları gereği olarak ülkemizde her yaştan vatandaşlarımıza devlet destekli teşvik ve destekler verilerek iş kurmalarına yardımcı olunmaktadır. Bu yardımlar sadece bireysel vatandaşlarımız için değil aynı zamanda firma ve şirketlerin çeşitli ihtiyaçları içinde gerekli destekler verilmektedir.

Devlet tarafından kadın ve genç girişimcilere verilen desteklerin büyük bir kısmı KOSGEB aracılığı ile sağlanırken, bu bağlamda özellikle gençlerin hayata sarılmaları, ekonomiye katkı sağlarken aynı zamanda kendi işinin patronu olabilmenin önü açılmış olmaktadır. Konuyla ilgili olarak gençlere devlet destekli KOSGEB hibe kredisinde bahsetmek isteriz. 1 kasım seçimlerinde birçok partinin ortak vaadi olarak ortaya atılan bu teşvikler 50.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Gençlere Devlet Teşvikleri

Bundan böylece talep eden her gencimiz devletin çeşitli kurumları vasıtasıyla sunmuş oldukları kredi desteğin faydalanabileceklerdir. Özellikle KOSGEB bünyesinden verilen kredi destekleri ile ilgili olarak en dikkat çekici olanı ve hemen hemen birçok gencin başvurduğu hibe desteği genç çiftçilerimize verilmektedir. Genç çiftçilere yönelik verilen bu destekler sayesinde kırsal kesimde nüfus yoğunluğunun arttırılması, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin sürdürülmesi hedeflenmektedir. Gençlere devlet destekli KOSGEB hibe kredisi genç çiftçilerimiz için şimdilik 30.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu krediyi kullanmak isteyenlerin başvuru yapmaları yeterli olup sadece bağlı bulundukları illerdeki KOSGEB bünyesinden talep etmeleri yeterli olup diledikleri zaman tarım ve hayvancılığa yönelik olarak yatırımlarını ortaya koyabilirler.

İlgili  İnternet Bankacılığında Hangi Bankacılık İşlemleri Yapılır?

Genç girişimcilere verilen destekler içerisinde dikkat çeken bir başka teşvik ise 50.000 TL’lik hibe desteğidir. Verilen vaatler arasında dikkat çeken bu uygulama elinde projesi bulunup bu projeyi hayata geçirme adına KOSGEB bünyesinden gerekli eğitimleri alıp projenin onay almasından sonra verilmektedir. 50.000 TL’lik hibe desteği genç yatırımcılara doğrudan verilmemek ile birlikte işin kurulmasına yönelik olarak parça parça verilmektedir. Kırtasiye masrafları, küçük sermaye desteği vs. ihtiyaçların karşılanması adına KOSGEB aracılığı ile verilmektedir. Gençlere devlet destekli KOSGEB hibe kredisinde dikkat çeken bir başka husus ise 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi verilmesi de söz konusudur. Özellikle projenin hayata geçirilmesinin ardından sermaye arttırmak suretiyle işlerini büyütmek isteyenlere bu destek devlet tarafından verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About admin

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

One comment

  1. Devlet deskteli KOSKEP hibe kredilerinin şartı nedir? Gençlere nasıl bir öncelik tanıyorlar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir