Home / Bankalar / Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Belge Olmadan Kredi

Bankalar kredi imkanı sağlarken yanında sizden de aldığınız parayı geri ödeme sorunu çıkarmamanız konusunda bir takım belgeler isterler. Bunlar sadece belge ile de sınırlı kalmaz. Özellikle kredi notu sorgulaması yapılır. Notunuz uygun ise gelir belgesi istenir. Bununla birlikte bazı yaş, iş, sigorta gibi farklı şartlarda bulunuyor. Tüm şartları sağlayan herkes kredi alabilir. Fakat bu şartlar bazen bize uygun olmayabiliyor. Bu durumda ne yapacağız? Mesela gelir belgesiz kredi veren banka olsa ne güzel olur diye düşünenler mutlaka vardır.

Bu aşamada gelir belgesiz kredi isteyenler genellikle öğrenci veya ev hanımları oluyor. Onlar için bazı bankalar kefilsiz kredi bile verebiliyor. Çeşitli kampanyalar oluyor bunları takip edip yakalamak gerekiyor.

Gelir Belgesiz Kredi Alma Şartları;

İlk olarak gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız, kredi notu yüksek olan biri olmalısınız. Bunun için de daha önce kredi kartı veya kredi kullanmış olup borçlarınızı düzenli ve zamanında ödemiş olmalısınız. Olağan bir borcunuzun olmaması gerekiyor. Kredi notu gibi kredi sicilinizin de düzgün olması gerekmektedir. Son olarak ise krediyi kullanacak kişinin üzerine kayıtlı bir taşınmaz olmaması gerekiyor. Bu şartlar şuan kısmi şartlardır. Bankalar üzerinde değişim gösterebilir. Ama genel olarak aranan şartlar bunlardır.

Ek olarak gelir belgesiz kredi için gerekli evraklar nelerdir bundan bahsedelim.

İlgili  Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?

Aslında üstte belirttiğim gibi bu istekler bankadan bankaya değişim gösterebilir. Fakat çoğu bankada ortak paydalardır. O yüzden rahatlıkla sizlerle paylaşabiliyoruz.
İlk olarak nüfus cüzdanı aslı ile beraber noterde onaylanmış bir sureti gerekiyor.
Sonrasında adres kayıt sisteminde şuan oturduğunuz adres olmalı. Yani güncellenmiş durumda olmalıdır. Birde üzerinize kayıtlı bir fatura olması lazım. Son 3 ay içinde kullandığınız bir telefon faturası olabilir.

Tüm bilgilerin yanında sizlere birde hali hazırda gelir belgesiz kredi veren bankalardan bir kaçını söylemekte fayda görüyorum. Burgan bank gelir belgesiz kredi imkanı sunan bankalardan biri, diğer bankalar ise Denizbank, Akbank ve Vakıfbank. Bunların kendi siteleri üzerinden açıklamalarına bakabilirsiniz. Hatta en doğru bilgi için şubeleri ziyaret ediniz. Aklınıza takılan her türlü soruyu bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Taşıt Kredi Limiti Ne Kadar Olur?

Kredi türlerinin hepsinde krediyi kullanacak kişinin gelirine bağlı olarak bir limit belirlenmiştir. Bu limitler taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir