Home / Kredi / Krediler / Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Bu yazımızda sizlerle gelir belgesiz kredi nasıl alınır sorusunun cevabını arayacağız. Bu kapsamda potansiyel müşterilerin durumlarına göz atmak faydalı olacaktır. Öyle ki kredi başvurusu yapacak kişi çalışıyor mu çalışmıyor mu, çalışıyorsa gelir düzeyi nedir, çalışmıyorsa aylık düzenli bir geliri var mıdır ve benzeri birçok sorunun cevabını vermek gerekir. Ancak bankalar son zamanlarda yaptıkları çalışmalarla kredi başvuru sahibinden gelir belgesi talep etmeyebiliyor. Bu durumda kredi notu risk seviyesi üzerinde, vadeli mevduat, otomatik ödeme talimatı ve para transferi gibi hizmetleri kullanan müşteriler kendi bankasından gelir belgesiz kredi kullanabiliyor.

Bu aşamada dikkat çeken durum gelir belgesiz kredi alabilmek için müşterinin halen aynı banka ile çalışıyor olması gerekiyor. Bu kapsamda özellikle başvuru sahibi adına banka hesabı olması ve hesap üzerinde işlemler yapılması aranmaktadır. Genel olarak yukarıdaki bilgiler doğrultusunda gelir belgesiz kredi nasıl alınır sorusu da cevaplanmış olmaktadır. Çünkü burada önemli olan kredinin nasıl alındığından ziyade alabilme şartlarıdır.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi nasıl alınır yazımızda bu hizmeti müşterilere sunan bankaları tanıtmak yararlı olacaktır. Bu bankalar Denizbank, Garanti Bankası, İş Bankası ve Odeabank’tır. Gelir belgesi olmadan başvuru yapabilecek müşteriler memurlar, özel sektör çalışanları, emekliler, çiftçiler, serbest meslek sahipleri, şirket ortakları ve gayrimenkul geliri olanlar için sağlanabilmektedir. Aynı zamanda gelir belgesiz kredi alabilmek için kara listede yer almamak gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan kimselerin başvurularında da olumlu geri dönüş olması yüksektir.

İlgili  Çalışmayana Kredi Veren Banka Var Mı?

Yukarıda belirtilen şartların oluşması halinde ilgili bankadan gelir belgesiz kredi alabilmek için birkaç farklı yöntem vardır. Öncelikle ilgili bankanın herhangi bir şubesine başvuru yaparak temin edilebilir. Bir diğer yöntem olarak hizmetin internet ortamında başvuru bağlantısı olması halinde gerekli alanların doldurulması halinde de başvuru işlemi başlatılabilecektir. Son olarak müşteri hizmetleri numarasını arayarak başvuru ile ilgili detaylı bilgi alınıp anında başvuru yapılabilir. Bu aşamalardan sonra ilgili banka tarafından size geri dönüş sağlanacaktır. Böylece gelir belgesiz başvuru yapıp kredi temin ederek ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir