Home / Bankalar / Garanti Bonus Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Garanti Bonus Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi Kartı Kullanımı

Bu yazımızda sizlere Garanti Bonus kredi kartı borcu yapılandırma konusunda bilgi vereceğiz.  Öncelikle günümüzde artık kredi kartı kullanımı oldukça yüksek sayıda olduğunu belirtmek gerekir. Bundan dolayı her geçen gün de artmaya devam eden kredi kartı kullanımı hayatımızın vazgeçilmezi olmaktadır. Özellikle internetin de gelişimi ile birlikte sanal ortamdan ve mobil cihazlardan alışverişin yaygınlaşması kredi kartı ile yapılan işlemlerin önemini artırmıştır.

Normal alışverişin ve internet üzerinden yapılan alışverişlerin bu denli artması insanlarda tüketim olgusunu artırmaktadır. Bu da bazen insanların daha fazla alışveriş yapmalarını tetiklemektedir. Böyle olunca zaman zaman kredi kartı ekstrelerinin ödemelerinin gecikmesine ve bazen de ödememesine neden olmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçmek için Garanti Bankası’nın ortaya koyduğu çözüm kredi kartı borç yapılandırmasıdır. Garanti Bonus kredi kartı borcu yapılandırma ile ilgili olarak detaylı bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma

Garanti Bonus kredi kartı borcu yapılandırma işleminin yapılabilmesi için kredi kartı borcu ödemesinde en az birkaç dönemlik gecikme olması gerekmektedir. Bu şekilde bir durum mevcutsa 444 0 333 numaralı Alo Garanti hattını arayarak müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşüp yapılandırma işlemleri başlatılabilir. Kredi kartı borç yapılandırma işlemi sayesinde borçlarınızı 9 taksite kadar yapılandırabilme imkanınız bulunmaktadır. Ancak bir konuya değinmek de fayda bulunmaktadır. Yeniden yapılandırma kapsamında belirlenecek ödemelerde tekrardan faizlendirme işlemi yapılacaktır.

İlgili  Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Alo Garanti müşteri hizmetlerini arayıp ‘Garanti Bankası Bonus Kart Risk Birimi’ ile yapılacak görüşme sonucunda kredi kartı borç yapılandırmanızı yapılandırmak istediğinizi belirttiğiniz takdirde tarafınıza 9 taksitlik ödeme planı çıkarılacaktır. Tabi ki bu işlemler için kara listede olmama şartı da bulunmaktadır. Bu aşamadan sonra artık kredi kartı ekstrenize yapılandırma kapsamında belirlenen ücreti her ay ödemeye başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Saatleri ve Sorgulama 2019 başlıklı makalemizde garanti bankası, garanti bankası eft ve Garanti Bankası EFT Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Burgan Bank EFT Saatleri 2019

Eft yapmak belirli saatler dışında yapıldığı anda işleminiz bir sonraki iş gününe sarkabiliyor. Bunu önlemek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir