Home / Bankalar / Garanti Bankası / Garanti Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma

Garanti Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma

Garanti Bonus Borç Yapılandırma İşlemi

Garanti bankası müşterileri için sunmuş olduğu hizmetlerin geri ödenmesi konusunda da fazlası ile yardımcı olmaktadır. Bu bağlamda bakıldığında; gündelik hayat içerisinde sıkça yer alan kredi kartlarının borç ödeme günü geldiğinde ne yapacağımızı şaşırırız. Eğer borcumuzu ödemez isek; kartımızın bloke olması ile karşı karşıya kalır ve sonrasında kredi notumuzun düşüşü ile berberinde gelen yasal sürecin içerisinde buluruz kendimizi. Garanti bankası kredi kartı kullanıcılarının bu tarz tehlike arz eden durumlar ila karşılaşmaları durumunda yapmaları gereken; Garanti bonus kredi kartı borcu yapılandırma sürecine girmek olmalıdır.

Borç Yapılandırma Nedir?

Garanti bankası müşterilerinin kredi kartı borcu yapılandırma hizmetinden yararlanabilmeleri için taşımaları gereken bazı şartlar söz konusudur. Bunlar;

  • Kredi kartının bir yıllık ve son üç aylık asgari ödeme tutarını gününde mutlaka ödenmiş olması,
  • Kişilerin kredi sicilleri ile alakalı yahut da genel sicilleri ile alakalı olarak herhangi bir olumsuz teşkil olunabilecek durumlarının olmaması halinde; kredi kartı yapılandırma garanti, hizmetinden yararlanabileceklerdir.

Kredi Sicilinin Bozulması Neden Olur?

Garanti bankası borçların yapılandırılması sürecini müşterilerinin kredi sicilini bozmamak açısından hayata geçirmiştir. Peki, yapılandırmanın olmaması halinde durum nasıl işler?

  • Çekilmiş olan bir kredinin geri ödenmesinde vadelerin atlanması ve vadelere uyulmaması,
  • Kredi kartı kullanan kimselerin üç hesap kesim dönemi içerisinde asgari tutarı ödememeleri, gibi durumların var olması halinde kişilerin borç süreçleri yasal işleme girer.
İlgili  Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Ödeme

Bir borcun yasal işlem sürecine girmiş olması demek; artık bankaya gereken tutarın ödenmesi halinde dahi borçlu olunan sürecin sonunu getirmez. Ve buna ek olarak artık borçlu kişi banka ile değil konu ile alakalı olarak görevlendirilen avukat ile borç konusunun görüşmeye başlar. Bunun sonrasında var olan süreç ise; dava aşamasıdır. Kişiler kendileri için belirtilmiş olan süreç içerisinde borç ödemelerini yapar iseler borçluluk durumu düşer. Fakat yapmaz iseler yasal takip süreci haciz işlemlerine dek devam eder ve bu yasal takip süreci içerisinde yer almakta ola yahut da yer almış olan kimsenin kredi sicili bozulur. Kredi notu düşer ve kişi kara listeye girmiş olur. Ve bunun akabinde artık bu kişi için tüm bankaların kredi verme, kredi kartı verme vs. gibi borçlanma yolları da kapanmış olur.

Kredi kartı borcu yapılandırma garanti ile garanti müşterileri tüm bu zorlu yasal takip süreçlerinden kurtulurlar.

Yapılandırma Süreci Nasıl İşler?

Bonus kredi kartı yapılandırma konusu ile başlığı ele alalım. Kredi kartı yapılandırma işlemi kişileri borçlarının yükünden kurtarmaz. Fakat var olan kredi yahut da kredi kartı borçlusu kimse banka ile konu hakkında görüşür. Bu görüşme sonrasında var olan borcun ödenebilmesi ve yasal takip süreci içerisine girmemesi için taksitlendirme işlemi ele alınır. Yani; kişinin var olan eski borçlu hali, vadesi dolmuş ve gecikmiş borçlu hali silinir. Bunun yerine taksitle ödenebilecek şekilde bölünmüş yeni bir borç çizelgesi çıkarılır. Çıkarılan yeni borç çizelgesi maksimum 9 taksit kadar uzatılabilir. Ve kişilerin eski borç çizelgeleri yeni borç çizelgelerine dönüştüğü için yasal takip süreci söz konusu olmaz. Garanti bankası kredi kartı taksitlendirme işlemi sayesinde kredi ve kredi kartı kullanıcılarının kara listeye girme ihtimali düşer iken banka ile de çok büyük problemlerin yaşanması önlenir.

İlgili  Garanti Bankası SonBahar Kredisi 2018

Detaylı Bilgi : https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/kredi_kartlari/kart_ozellikleri/kredi-karti-borc-yapilandirma.page

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Saatleri ve Sorgulama 2019 başlıklı makalemizde garanti bankası, garanti bankası eft ve Garanti Bankası EFT Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Banka Kredi Kartı Kurye Durumu Sorgulama

Kredi kartınızı bir çok nedenden ötürü değiştirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Kredi kartınızın kaybolması, çalınması yada son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir