Home / Bankaların Hesap İşletim Ücretleri / Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

2019 Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Banka Ücret Detayı Toplam
Garanti Bankası Yılda 2 defa alınır. 67.22 TL 134.44 TL

Bankacılık Denetleme Kurumu tarafından yapılan ve resmi gazetede 3 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan “Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usûl Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde bankaların hesap işletim ücreti ve kart ücreti gibi bankaların aldığı ücretler yasal zemine oturtulmuştur.

Hesap işletim ücreti, Bankların vadesiz hesaplar üzerinden kâğıt vs işlemler için genelde yılda 2 defa olmak üzere mevduat sahiplerinden aldığı ücrettir. Bu ücret bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bankalar mevduat sahiplerini bazı koşullarda hesap işletim ücretinden muaf tutabilmektedir. Bazı bankalar öğrencilerden, emeklilerden, otomatik ödeme talimatı veren ya da bireysel emeklilik ödemeleri yapılan vadesiz mevduat hesaplarından ücret almamaktadır. Bu konuda bankalar ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Peki, garanti bankası hesap işletim ücreti ne kadardır. 2016 yılı itibariyle hesap işletim ücretleri bankadan bankaya değişmekte olup, en az ücret alan bankalardan biri Garanti Bankası dır. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmuş olan Garanti bankası 2015 yılı ikinci yarı hesap işletim ücreti 69 TL olup 2016 yılı itibariyle yıllık 126 Tl olacağı belirtilmektedir. Hesap işletim ücretini de Ocak ve Temmuz ayları olmak üzere yılda 2 taksit halinde ödenmesi mümkündür. Ancak ocak ve temmuz aylarında bakiye yetersizliği sebebiyle tahsil edilememesi durumunda kısmı ödemeler halinde de alınması mümkündür. 2015 yarıyıl hesap işletim ücreti ise 2016 Ocak ayında hesaplara yansıtılmaktadır.

İlgili  Garanti Bankası internet şubesi şifre alma

Garanti bankası da vadesiz mevduat sahiplerinden hesap işletim ücreti almama konusunda bazı muafiyetler sağlamıştır. Vadesiz mevduat hesabının maaş hesabı olması, iki ya da daha fazla otomatik ödeme talimatı verilmesi, birikimli mevduat hesapları, 25 yaştan küçükler için açılan harçlık hesapları, vadesiz altın hesapları, sadece kredi kartı ödemeleri için kullanılan hesaplar muaftır.

Garanti bankası vadesiz mevduat hesabı sahiplerine çok cazip imkânlar da sağlamaktadır. Avans hesabı ile anlık nakit ihtiyaçlarının karşılanması mümkün olduğu gibi Elma hesabı ile de vadesiz mevduatınızdaki paranın otomatik olarak yatırıma dönüştürülmesi mümkündür. Ayrıca vadesiz hesap sahipleri ücretsiz para kart sahibi olmakta ve alışverişleri para taşımadan yapabilmektedirler.

Diğer Bankaların Hesap İşletim Ücretleri İçin Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Saatleri ve Sorgulama 2019 başlıklı makalemizde garanti bankası, garanti bankası eft ve Garanti Bankası EFT Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Garanti Bankası 3390 SMS Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu konusunda kolaylıkların sağlandığı bir dönemi yaşamaktayız. Artık bankalar kredi başvuruları için müşterilerine bankalara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir