Home / EFT Saatleri / Garanti Bankası EFT Saatleri ve Sorgulama 2019

Garanti Bankası EFT Saatleri ve Sorgulama 2019

Doğuş Holding’e bağlı olarak hizmetlerini sürdüren ve 1946 yılında kurulan Garanti Bankası, 2016 yılında Türkiye’nin en büyük 2. özel bankası konumuna yükselmiştir. Kredi, mevduat hesabı ve yatırım danışmanlığı gibi pek çok alanda bireysel ve kurumsal müşterilerine hizmet sunan Garanti Bankası, aynı zamanda müşterilerine yurtiçi ve yurtdışında yer alan başka bankalara para ve döviz transferi olan Elektronik Fon Transferi (EFT) hizmeti de sunmaktadır. Haftanın belirli gün ve saatlerinde EFT işlemlerini gerçekleştiren Garanti Bankası’nın 2017 ve 2018 yılı için belirlediği EFT başlangıç ve bitiş saatleri şu şekildedir:

Garanti Bankası EFT Başlangıç Saati09:00

Garanti Bankası EFT Bitiş Saati17:15

Garanti Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Resmi tatiller ve haftasonları dışında yukarıda belirttiğimiz eft saatleri içerisinde yapacağınız transferler ortalama 10 dakika içerisinde karşı hesaba geçmektedir. Ancak bankadan kaynaklı teknik aksaklıklar ve yoğunluktan dolayı bu süre bazen 30 dakikayı bulabilmektedir. Eğer 30 dakika içerisinde gönderdiğiniz tutar karşı hesaba geçmemiş ise 444 0 333 numaralı telefondan Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri’ni arayarak EFT sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Cuma günleri 17:15’den sonra yapacağınız transferler Garanti Bankası tarafından talimat olarak alınmaktadır ve transferiniz gerçekleşmemektedir. Gönderdiğiniz tutar Pazartesi 09:00’dan sonra banka tarafından işleme alınır ve karşı hesaba iletilir. Aynı şekilde resmi tatillerde yapacağınız işlemler de tatilden sonraki ilk iş gününde karşı hesaba iletilir.

İlgili  Garanti Bankasından Vadeli Hesap Açtırmak

Garanti Bankası EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası aracılığıyla yapacağınız EFT’lerin karşı hesaba geçip geçmediğini merak ediyorsanız, cep telefonunuz ile garanti bankası müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak kolaylıkla sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 444 0 333 numaralı telefon üzerinden hizmet sunan müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilciniz ile yapacağınız görüşme neticesinde yaptığınız transferin karşı hesaba geçip geçmediğini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası Bilgileri

Garanti Bankası EFT Kodu: 0062 Garanti Bankası İşlem Kodu: GARAN Garanti Bankası SWIFT Kodu: TGBATRIS Garanti Bankası EFT işlemleri hakkındaki soru ve sorunlarınızı sayfanın devamındaki yorum bölümünden bizlere iletebilir ve bankacılık alanında uzman editörlerimiz tarafından cevap bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Burgan Bank EFT Saatleri 2019

Eft yapmak belirli saatler dışında yapıldığı anda işleminiz bir sonraki iş gününe sarkabiliyor. Bunu önlemek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir