Home / Bankalar / Garanti Bankası / Garanti Bankası Değişken Faizli Konut Kredisi

Garanti Bankası Değişken Faizli Konut Kredisi

Garanti Bankası Değişken Faizli Konut Kredisi

Günümüzde oldukça yaygın hale gelen ve gençler arasında bile konuşulan ve önemli bir noktaya ulaşan ev sahibi olmak için, pek çok banka özel krediler vermekte ve kişileri konut kredisi almaya yönlendirmektedir. Avantajlı hale getirilen konut kredilerinde son zamanlarda özellikle değişken faizli konut kredileri dikkat çekmektedir.

Değişken Faizli Konut Kredisi Nedir?

Faizin bir süre için sabit kaldığı, tercihlere göre her ay, 3 ayda bir, 6 ayda bir veya yılda bir kez, içinde bulunan aydan önceki iki aya dair Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE), oranı göz önüne alınarak hesaplanan ve başvurulan bankanın mevcut Değişken Faizli Konut Kredisi faiz oranına bakılarak banka tarafından otomatik güncellenen faiz oranına sahip olan kredi olarak son zamanlarda dikkat çekmektedir. Endeksin normalden daha fazla yükseldiği zamanlarda, faiz de yüksek oranlarda artabilmektedir. Bu durumda tüketicileri zor durumda bıraktığından dolayı birçok banka, faiz oranı için tavan limit belirlemektedir.

Garanti Bankası Değişken Faizli Konut Kredisi Nedir?

Faiz oranlarının sürekli dalgalı bir kura sahip olması, zaman zaman düşüp, zaman zaman yükselmesi sebebi ile Garanti Bankası tarafından Değişken Faizli Konut Kredisi imkânı müşterilere sunulmaktadır. Sunulan bu kredi imkânı sayesinde krediyi kullanacak kişini tercihine göre faiz oranları da değişebilmekte ve böylece ödeme zorluğu ortadan kalkmaktadır.

Garanti Bankası Değişken Faizli Konut Kredisi Özellikleri

İlgili  Mikrokredi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası Değişken Faizli Konut Kredisi’nin en sevilen özelliği verilen paranın da ödenen paranın da Türk Lirası cinsinden olmasıdır. Maksimum kredi vadesi için banka tarafından 240 ay yani 20 yıl belirlemiştir. Bu sürenin dışına çıkan vadelerde Değişken Faizli Konut Kredisi kullanılamamaktadır.

Kredi geri ödemesi erken yapılmak istendiği ve borcu kapatmak istendiğinde ek bir ücret talep edilmemesi de Garanti Bankası’nın özellikleri arasında yer almaktadır. Garanti bankası tarafından düzenli olarak açıklanan güncel Değişken Faizli Konut Kredisi faiz oranlarının geçerli olduğu bu kredi sadece konut alma amacı ile gerçek kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Teminat olarak ise sadece satın alınacak olan evin ipotek olarak gösterilmesi yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Saatleri ve Sorgulama 2019 başlıklı makalemizde garanti bankası, garanti bankası eft ve Garanti Bankası EFT Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye’nin özellikle internet bankacılığı alanında en gelişmiş alt yapısına sahip bankaları arasında olan Garanti Bankası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir