Home / Bilgiler / Findeks Takipçi Hizmeti Nedir, Nasıl Kullanılır?

Findeks Takipçi Hizmeti Nedir, Nasıl Kullanılır?

Findeks kredi notu sorgulama işlemleri ile bildiğimiz bir web sitesi olmasının yanında risk raporunuda öğrenmemizi sağlamıştı. Şimdi farklı bir olanak ile karşımıza çıkıyor. Buna takipçi hizmeti adı verilmiş.

Peki Findeks Takipçi Hizmeti Nedir?

Bu hizmet sistemsel olarak çalışıp sizin kredi kartı bilgileriniz ile başkaları tarafından izinsiz yapılan bir alışveriş olduğunda tarama yaparak işlemi yakalayıp size mesaj yolu ile bildirmeye yarıyor. Yani güvensiz bir ortamda sizden habersiz kredi kartı bilgileriniz çalınır ve kullanılmaya çalışılır ise takipçi hizmeti bunu size anında bildiriyor. Sizde bu durumun önlemini alabiliyorsunuz. Yani bir nevi bilgilerinizin sizden habersiz kullanımını önleme işlemi diyebilirim. Sadece kredi kartı için geçerli olan bir durum değil. Bunun yanında kimlik bilgileriniz ile veya iletişim bilgileriniz ile de herhangi bir ortamda bir hesap açıldığı zaten yine haberiniz oluyor. Yani örnek vermem gerekirse, bir sosyal hesap açılırken sizin iletişim bilgileriniz kullanılarak sahte bir kullanıcı oluşturulmaya çalışıldığı anda bu hareketi takipçi sistemi riskli olarak algılayıp doğrudan size bir sms atıyor. Bu kısa örnek ile size aslında findeks takipçi hizmeti nasıl kullanılır onuda anlatmış olduk.

Findeks’in bu hizmeti bize aslında çok önemli bir güvenlik sağlamış oluyor. Düşünsenize kredi kartı bilgileriniz çalınmış ve kullanılmaya çalışıyorlar. Siz anında müdahele edip kredi kartı bilgilerinizi sıfırlayabilir ya da değiştirebilirsiniz. Bankanız ile irtibat kurup kartı deaktif hale getirebilirsiniz. Böylece oluşacak herhangi bir maddi zarardan korunmuş olursunuz. Ayrıca kimlik ve iletişim bilgileri de aynı şekilde kullanıldığında doğrudan önlem alabileceksiniz. Önlem alamadığınız habersiz bir işlem düşünün. Adınıza bir şirket açılmaya çalışıldığını düşünmek bile başlı başına bir dert olacaktır. Bu yüzden biz findeksin yeni hizmetini çok doğru ve güzel bir proje olarak değerlendiriyoruz. En önemli ve dikkat çeken husus ise bu hizmette bilinen sitelerden yapılan alışverişler değil, çok az duyulan ve güven vermeyen yerlerinde takip hizmetine takılmasıdır.

İlgili  Banka Kredi Notum Düşük Nasıl Yükselir

Findeks Takipçi Nasıl Kullanılır?

Bu hizmetten faydalanmak çok basit. Sadece bir kaç dakika ayırıp findeks üzerinden üyelik açmanız gerekiyor. Üyeliği ister web ortamında isterseniz mobil uygulama ile açabilirsiniz. Zaten ücretsizdir. Üyeliğinizi aldıktan sonra zaten takipçi kısmından size uygun paketi kullanabilirsiniz. Gerekli bilgileri sayfa üzerinde göreceksiniz. Bu işlemden sonra güven altında olduğunuzu söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkarım? başlıklı makalemizde banka kara listesinden çıkma, kkb kara liste ve kredi notu düzelmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir