Home / Genel / Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Kredi sicili bozuk olan kişiler Findeks kredi notu nasıl yükseltilir diye merak etmektedir. Çünkü kredi çekebilmek için gerekli olan koşullardan birisi de kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notu bilgileri tüm bankaların ortaklaşa kurmuş oldukları Findeks tarafından tutulmaktadır. Bu nedenle Findeks kredi notu olarak da bilinmektedir. Bu yazımızda Findeks kredi notu düşük olanların nasıl yükseltebileceklerine dair önemli ipuçları paylaşacağız. Böylece kredi notu düşük olanlar bu bahsedeceğimiz ipuçlarını gerçekleştirerek Findeks kredi notunu yükseltebilecektir.

Findeks Kredi Notu Yükseltme Yolları

Findeks kredi notu nasıl yükseltilir sorusuna cevap vermeden önce bu işin uzun zaman alacağını belirtelim. Bankalar birliği ve Kredi Kayıt Bürosu, kişilerin bankalar ile olan ilişkilerine dair bilgileri tutmaktadır. Yani bankalara olan borç durumunun, borç ödenme çizelgesinin, çekilen kredilerin, kullanılan kredi kartlarının ve bunlara dair ödemelerin detaylı bilgisidir. Tüm bu veriler göz önünde bulundurularak kredi notu hesaplanır ve Findeks kredi notu olarak da bilinir. Kredi notu sabit bir şey değildir. Düzenli olarak düzenlenir ve düşer veya yükselir. Kredi çekebilmek için son derece önemli bir kriter olan Findeks kredi notu yükseltebilmek için aşağıdaki maddeleri adım adım uygulamanızı öneriyoruz.

  • Findeks kredi notu yükseltebilmek için öncelikle bankaya olan tüm borçların tamamen kapatılması gerekmektedir. En ufak bir fatura borcu dahi olmamasına özen gösterilmelidir. Özellikle kredi kartı ve kredi ödemelerinin tamamlanması son derece önemlidir.
  • Mümkün oldukça tüm bankacılık işlemlerini online bankacılık kullanarak yapın ve az da olsa bir miktar parayı vadesiz mevduat hesabı açarak orada tutun.
  • Kredi kartı kullanın ve ödemelerinizi asla aksatmadan eksiksiz olarak düzenli bir şekilde yapın. Birkaç ay sonra da kredi kartlarınız için limit artırım talebinde bulunun. Eğer olumlu cevap gelirse bu iyiye işarettir.
  • Farklı bankalardan düşük limitli de olsa kredi kartı alarak azar azar kullanın.
  • Vadesiz mevduat hesabınızı ve mevcut kredi kartlarınızı kullanarak faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verin.
İlgili  Ciro Nasıl Hesaplanır?

Findeks kredi notu nasıl yükseltilir sorusuna en uygun şekilde cevap vermeye çalıştık. Bahsettiğimiz adımları uyguladıktan sonra yaklaşık 6 ay içerisinde Findeks kredi notu yükselişe geçecektir ve normal seviyeye gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Kredi Notuma Göre Kredi

İçindekiler1 Kredi notuna göre ne kadar kredi çekebilirim? 2 Kredi notu değerlendirmesi nasıl yapılır?2.1 Kredi notunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir