Home / Kredi Notu / Findeks ile KKB Sorgulama Nasıl Yapılır

Findeks ile KKB Sorgulama Nasıl Yapılır

Findeks ile KKB Sorgulama Nasıl Yapılır

Bu makalemde sizlere KKB yani Kredi notu hakkında detaylı bilgi vereceğim ve Findeks hakkında detaylı bilgiler vereceğim.

KKB (KREDİ NOTU)  nedir

Kredi puanı, kredi başvurusu yaptığınızda tüm bankaların baktıkları referans notu anlamına gelmektedir.

KKB puanı hesaplama işlemi nasıl yapılır

Kredi puanınız geçmiş kredi ve kredi kartı ödeme bilgileriniz göz önünde bulundurularak detaylı bir hesaplama yapılır.

KKB puanı yükseltme nasıl yapılır

Kredi puanımızı yükseltmek için tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı düzenli bir tarzda ödemeniz gerekir. Ödemelerinizi tertipli bir şekilde yaparsanız KKB puanınızı da yükseltmiş olursunuz.

Kredi notu ne anlama gelir

0-600: Kredi alma ihtimali düşük olan puan türüdür.

600-900: Kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türüdür.

900-1200: Kredi alması muhtemel olan az riskli gruptur.

1200-1500: Borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta yer almaktadır.

1500 ve üzeri: Kolayca kredi kullanabilen gruptur.​

KKB notu hakkında detaylı bilgiler verdik. Şimdi sizlere findeks hakkında bilgilendirme yapacağım.

Daha geçmiş zamanda KKB üzerinden alınan hizmetler artık findeks adresi üzerinden alınmaktadır. Findeks’e üye olan bankalar ve diğer finansal kurumlardaki kredi ve borç limitlerinize ulaşabilir, kredi notunuzu takip edebilir ve finansal mekanizmasını düzenleyebilirsiniz.

Findeks Kredi notu nedir

Türk bankacılık sektöründe kullanılan en sık risk derecelendirme notuna denmektedir. Finansal derecenizi ifade eden bu model, kişinin bankacılık sektöründeki kredi verilebilir resmisi niteliğindedir.

İlgili  Findeks Kredi Notu Yükseltme Yolları

İş dünyası artık kredi notuna bakmaya gerek duymadan taksitli bir şekilde satış yapmayı durdurdu. Yaklaşım 1 ay öncesine kadar lansmanı yapılan şahısların kredi notu artık maalesef satış yapan mağazalar başta olmak üzere bir çok işletme tarafından aranır hale geldi.

Kredi notunun şirketlere satılması konusunda büyük oranda alıcılık yapanlar için indirim yapıldığından özellikle cep telefonu şirketleri için bir şahsın notunu öğrenmek 3-4 liraya mal oluyor. Cep telefonu şirketleri için ürünün vadeli satışında da kredi notu istenmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ücretsiz Kredi Notu

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

İçindekiler1 Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?2 Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir