Home / Bankalar / QNB Finansbank / QNB Finansbank / Finansbank Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

Finansbank Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

İnternetin hayatımıza çok fazla girmesiyle birlikte, her işimizi de internetten gören bir hal almışızdır. Alışverişimizi dahi internetten yapmaya başlamışızdır. Ancak internetten alışveriş yapılırken bir aksi durum söz konusudur. İnternetten yaptığımız alışverişlerde kredi kartı bilgilerimizi vermek durumunda kalırız ve verdiğimiz kredi kartı bilgileri zamanla bizi zor duruma sokabilir. Çünkü internet alemi öyle bir alemdir ki; her an tehdit altındayız desek yeri vardır. İnternet aleminin bu denli derin bir alem olmasının yanı sıra hackerler şifre kırmakta, bir başkasının bilgisayarına ulaşmakta malum ustadırlar. Durum böyle olunca artık dolandırıcılıkta, hırsızlıkta yön değiştirdi. Ardı banka önünde para çeken birinin kartını alıp kaçmak yerine; internet üzerinden alışveriş yapan kişinin bilgilerine ulaşılarak paralar alınmaktadır. Yani her şey daha temiz bir şekilde hallolmaktadır. Durum böyle olunca bizlerin de daha dikkatli olması gerekmektedir. Eğer ki bizler dikkatli olmazsak, bizlerde aynı tuzaklara düşebiliriz ve düştüğümüz bu tuzaklardan dolayı da büyük bir üzüntü yaşayabiliriz. Bunun için en iyisi buna bir çözüm bulmaktır.

CardFinans Sanal Kart Uygulaması

Bu durumda ya internet alışveriş yapmayacağız ya da sanal kart kullanacağız. Sanal kart sizin internet üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerin güven altında olması için oluşturulmuş bir sistemdir. Sanal kart uygulamasından Finansbank aracılığıyla yararlanabilirsiniz. QNB Finansbank sanal kart uygulamasına göre; siz internet üzerinden alışveriş yapacağınız ya da internet üzerinden bir ödeme yapacağınız zaman sanal kart başvurusunda bulunursunuz. Daha sonra size bir sanal kart uygulaması verilecektir. Ancak sizin sahip olduğunuz sanal kart hayali bir karttır ve her hangi bir kart numarası dahi yoktur.

İlgili  Enpara İhtiyaç Kredisi

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

İnternet üzerinden alışveriş yapacağınızda ya da para ödemesi yapacağınız zaman; gerçek kartınızdan sanal karta para aktarması yaparsınız ve sanal kartın size bir seferliğe mahsus olmak üzere vermiş olduğu kart numarasını kullanarak alışverişinizi gerçekleştirirsiniz. Sanal kart ile işiniz tamamlandıktan sonra kartınızda para kalmışsa; kendi banka kartınıza aktarımını gerçekleştirirsiniz. Ayrıca bir kere kullanmış olduğunuz banka kart numarasını ikinci defa siz bile kullanamazsınız. Bu sayede her hangi bir tehditle de burun buruna olmadığınız anlamına gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Enpara İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde Enpara İhtiyaç Kredisi, Enpara İhtiyaç Kredisi başvurusu ve Enpara İhtiyaç Kredisi nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Finansbank 180 Ay Vadeli Konut Kredisi

Ev almak isteyenler için oluşturulmuş konut kredileri alımı zor ve miktarı yüksek kredilerdir. Bu yüzden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir