Home / Bankalar / QNB Finansbank / QNB Finansbank / Finansbank Hesap İşletim Ücretleri Ne Kadar?

Finansbank Hesap İşletim Ücretleri Ne Kadar?

Hesap İşletim Ücreti nedir?

Bankaların müşterinlerine sağladığı hizmetler karşılığında düzenli olarak tahsis ettikleri ücretlere denmektedir. Bu genellikle 3 ay – 6 ay veya 1 yıllık süreçlerle tekrarlanır. Oranlar ve süreçler banka ve hesaplara göre değişim gösterebilir. Son zamanlarda bu bilgileri araştıran sayısı artıyor. Daha önce hesabımızdan çekilirdi ve farkına bile varmazdık. Şimdi işler biraz değişti. Ayrıca bunun için geri alım başvuruları da artış gösterdi.

Hesap İşletim Ücreti Sözleşmemde Yazıyor mu?

Genellikle bankalar size hesap açımı veya kredi kartı verirken bir sözleşme imzalatırlar. Bizler maalesef okumadan imzalarız. Oysa orada yer alan bildirimler arasında bu hesap işletim ücreti hakkında da bilgiler yer almaktadır. Yani siz bu ödemeyi kabul ettiğinizi daha hesabınızı açtırırken kabul ediyorsunuz. Bunu da imzanız ile beyan ediyorsunuz. Ayrıca finansbank için konuşmak gerekirse, sitesinde yer alan bilgiler içinde de ne kadar ödeme kesintisi olacağını belirtiyorlar.

Hesap İşletim Ücreti Almak Yasal mı?

Türk Ticaret Kanunları çerçevesinde bakıldığında bankaların bu alımı yapması için olanak sağlanıyor. Yani yasa dışı bir alım demek doğru olmaz. Fakat bu itiraz edemezsiniz anlamına da gelmez.

Enpara Yıllık İşletim Ücreti Alıyor mu?

Finansbank enpara işlemlerinde hiç bir ücret tahsis etmediği gibi yıllık olarak hesap işletim ücreti de almıyor. Bu açıdan bakıldığında tercih edilir görünüyor.

Finansbank Kredi Kartı Hesap İşletim Ücretleri

İlgili  Enpara İhtiyaç Kredisi

Kredi kartı hesap işletim ücretleri ise türe ve kullanan müşteriye göre değişim gösteriyor. Yani emekli, öğrenci ve sıradan müşterilerin ödeyeceği ücret farklıdır. Bununla beraber kart tiplerine göre de ücret miktarı değişiyor.  CardFinans için yıllık ücret 85 TL ve ek kart için 42.5 TL’dir. CardFinans Emekli kartı yıllık ücreti 29 TL’dir. CardFinans Platinum ücreti 99 TL’dir. ClubFinans yıllık hesap işletim ücreti ise 200 TL’dir. Bu gibi fiyat farklılıkları mevcuttur. Ayrıntılı olarak hesap işletim ücreti listesi finansbank.com.tr üzerinden bulabilirsiniz. Biz burada genelde çok sık kullanılan kartların ücretlerine yer verdik. Liste de daha fazlasını bulmanız mümkün. Zaten spor kulüplerine özel kartlarda mevcut onlarında kendilerine göre farklı fiyatları yer alıyor. Bize sormak istediklerinizi yorum alanından yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Enpara İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde Enpara İhtiyaç Kredisi, Enpara İhtiyaç Kredisi başvurusu ve Enpara İhtiyaç Kredisi nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Finansbank 180 Ay Vadeli Konut Kredisi

Ev almak isteyenler için oluşturulmuş konut kredileri alımı zor ve miktarı yüksek kredilerdir. Bu yüzden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir