Home / Bankaların Hesap İşletim Ücretleri / QNB Finansbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadardır?

QNB Finansbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadardır?

2019 QNB Finansbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadardır?

Banka Ücret Detayı Toplam
QNB Finansbank Ocak – Mart 38.25 TL Nisan – Haziran 38.25 TL Temmuz – Ağustos 38.25 TL Eylül – Aralık 38.25 TL 153.00 TL

Günümüzde en çok tartışılan konu bankaların aldığı hesap işletim ücretinin yasal olup olmadığı konusudur. Bankacılık Denetleme Kurumu tarafından yapılan ve resmi gazetede 3 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan “Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usûl Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ile bankaların aldığı hesap işletim ücreti yasal hale getirilmiştir. Son zamanlarda Danıştay dava dairesi yönetmeliğin hesap işletime ilişkin kısmının yürütmesini durdurmuşsa da bankalar tarafından hesap işletim ücreti alınmaya devam etmektedir.

Hesap işletim ücreti, Bankların vadesiz Türk Lirası ve yabancı para hesapları üzerinden kâğıt vs. gibi bankacılık hizmetleri için mevduat sahiplerinden aldığı bir ücrettir. Pek Finansbank’ın müşterilerinden aldığı hesap işletim ücreti ne kadardır? Finansbank 3 ayda bir işletim ücreti tahsil etmekte olup, yılda 4 kez hesap işletin ücreti 1 kez de yıllık hizmet bedeli tahsil edilmektedir. Aylık azami tutar 38, 25 olup, kobi müşterileri gibi bazı müşteri gruplarında bu miktar değişiklik göstermektedir. Bankanın müşterileri ile imzaladığı bankacılık İşlemleri sözleşmesinin genel kısmında da hesap işletim ücreti alınacağı açıkça belirtilmektedir. Hesap işletim ücretlerindeki artış Bankanın internet sitesi ve şubelerinde asılı olan komisyon masraf listelerinden öğrenilebilmektedir. 180 gün boyunca hareketsiz kalan hesaplardan hesap işletim ücreti alınmamaktadır. 90 günden az süre ile hesabı aktif olanlardan ise hesabı kullandıkları döneme göre ücret yansıtılmaktadır. Finansbank’ın yan kuruluşu olan en para de ise mevduat hesaplarından hiçbir şekilde hesap işletim ücreti ve diğer bankacılık ücretleri alınmamaktadır.

İlgili  Enpara İhtiyaç Kredisi

Finansbank bazı durumlarda müşterisine hesap işletim ücretinden muaf tutmuştur. Özellikle Finansbank tan alınan emekli ve diğer maaşlar, öğrenci ve çocuk hesapları, 3 ve daha fazla otomatik ödeme veren müşterilerden hesap işletim ücreti almamaktadır. Bankalar kar gütme amacıyla kurulmuş kuruluşlar olması sebebiyle; müşterilerine verdiklerin hizmetin karşılığını hesap işletim ücreti olarak yansıtmaktadırlar. Finansbank ın hesap işletim ücreti diğer bankalara göre daha yüksek olsa da verdiği hizmet, kaliteli hizmet ve müşteri memnuiyeti sebebiyle tercih edilen bankalar arasındadır.

Diğer Bankaların Hesap İşletim Ücretleri İçin Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Enpara İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde Enpara İhtiyaç Kredisi, Enpara İhtiyaç Kredisi başvurusu ve Enpara İhtiyaç Kredisi nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Denizbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

2019 Denizbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar? Banka Ücret Detayı Toplam Denizbank 12 Ay boyunca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir