Home / Kredi / Krediler / Finansbank 180 Ay Vadeli Konut Kredisi

Finansbank 180 Ay Vadeli Konut Kredisi

Ev almak isteyenler için oluşturulmuş konut kredileri alımı zor ve miktarı yüksek kredilerdir. Bu yüzden bir çok banka ile görüşme yapılmalıdır. Ayrıca konut kredisi faiz oranları iyice incelenmelidir. Vade farkları da göz önünde tutulmalı. Bu gibi hesaplamalar sonunda size en uygun kredi hangisi ise onu seçebilirsiniz. Ayrıca kolay konut kredisi almak için kredi notunuz da iyi durumda olmalıdır.

Bu kısa bilgilendirmeler ardından size bugün Finansbank Konut Kredisi hakkında bilgi vereceğim. Krediler arasından size seçtiğimiz banka bugün için Finansbank oldu. İlerleyen günlerde daha farklı bankaların kampanyaları hakkında da detaylarım olacak. Konut kredisi için minimum vade 1 ay olup en yüksek vade ise 180 aydır. Bu fark konumuza dahil olan Finansbank için geçerlidir. Diğer bankalar da farklılıklar görebilirsiniz.

Finansbank kredi faiz oranı %1.30 olarak belirlenmiş. Bu oran sadece konut kredisi için ayarlanmıştır. Size bugün;

– 80.000 TL kredi miktarı
– 180 Ay Vade
– %1.30 Faiz oranı
– Diğer masraflar 1.056,50 TL olarak hesaplanmış şekilde,

örneklendireceğimiz bir hesaplama sunacağız.

Vade farkı arttıkça geri ödeyeceğiniz miktar artarak farklılık gösteriyor. Bu yüzden çektiğimiz miktar 80.000 TL olsada toplam 180 ay sonunda ödeyeceğimiz miktar 208.547,27 TL olacaktır. Yani toplam geri ödeyeceğiniz faiz tutarı 127.490,77 TL. Burada sadece ödediğimiz faiz bile çektiğimiz meblağı geçiyor. Fakat sizde biliyorsunuz ki 180 ay vade hiç küçümsenecek bir süre değil. Bu yüzden normal karşılamalıyız. Ayırca diğer masraflar olarak ekspertiz ücreti dahil edilmiştir. Ekspertiz için bir defaya mahsus 507 TL ödemiş oluyoruz. Taşınmaz rehin ücreti olarak ise 149.5 TL ödüyoruz. Bir de tahsis ücretimiz var. Bunu kredi tutarınızın %0.5 olarak hesaplıyoruz. Bizim yaptığımız diğer masraflar kısmında ki miktara bu 400 TL olarak eklenmiştir. Banka şubelerinde bunun için tekrar hesaplama yapılacaktır zaten. Hesaplamamızda yer almayan bir detay var. O da sigorta ücretleridir. Çünkü bu alacağınız konut ve alıcı kişiye göre değişim göstermektedir.

İlgili  İş Bankası Kolay Kredi Alma Yöntemleri

Not : Özellikle bu konu ekleme gereği hissettim. Çünkü bu kredi türünün asıl avantajı burada saklıdır. 120 AY ve daha altı için konut kredisi faiz oranı %1.12 olup bunun üzerindekiler için %1.30’dur. Yani 120 aya kadar yapacağınız vadede daha uygun kredi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Askerlik Kredisi, Bedelli Askerlik Kredisi ve Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir