Home / Bankalar / QNB Finansbankası Hesap İşletim Ücreti Alıyor mu?

QNB Finansbankası Hesap İşletim Ücreti Alıyor mu?

Türkiye’de bulunan büyük bankalardan biriside hiç kuşkusuz QNB Finansbank olarak bilinmektedir. Peki, Finansbank hesap işletim ücreti alıyor mu? Bu sorunun cevabını sizlere anlatalım. Hesap işletim ücreti, eğer bir bankada hesabınız var ise her 3 ayda bir hesabınızdan aidat adı altında para kesilmektedir.

Bankaların yorumuna ve düşüncelerine bakarsak, bizlere verdikleri bankacılık hizmetinin karşılığı olarak aldıklarını söylemekteler. Yani banka bize diyor ki; Siz bir yakınıza para gönderebiliyorsunuz, paranızı hesapta güvenli bir şekilde tutabiliyorsunuz, kart ile alışveriş yapabiliyorsunuz, faturalarınızı ödeyebiliyorsunuz vs. bizde tüm bunları yaptığınız için, bu hizmeti sizlere sunduğumuz için karşılığında hakkımızı istiyoruz. Bu sebeple bankalar kullandığımız hesabın ve bu hesaba bağlı kartların parasını almaktadır.

Finansbank’tan hesap açtırdığınız zaman, bir sözleşme önünüze getirilir ve şuraya, şuraya imza atın diyerek müşteri danışmanı size anlatır. Bu sözleşmede hesap işletim ücreti alınır ibaresi mutlaka yazmaktadır. Bizler sözleşmelerde çok uzun yazılar yazdığı için okumamakta ısrarlı olup hemen imzayı atıyoruz. Hesabımızdan para çekildiğini görünce hemen bankanın müşteri hizmetlerini arayarak hesabımdan para çekilmiş neden diye sorarız. Aslında bunun cevabını ilk sözleşmede kendimiz veriyoruz. 2014 yılında Finansbank’ın almış olduğu yıllık hesap işletim ücreti 140 TL olarak biliniyordu. Yani 3 ayda bir 35 TL para veriyoruz. 2015 yılında bu para aynı yerinde saymayıp yeni rakamlarla güncellenmiş olabilme ihtimalini de veriyoruz.

İlgili  İban Numarası Kaç Haneden Oluşur

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Yapıkredi Eft Saatleri 2019

Koç grubunun bankalarından bir tanesi olan Yapıkredi bankası mevcut ve yeni müşteri ile hizmet vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir