Home / Bilgiler / Faizsiz Kredi Nedir, Ne Değildir ?

Faizsiz Kredi Nedir, Ne Değildir ?

Faizsiz Kredi 2018

Kulağa ne kadar da hoş geliyor değil mi faizsiz kredi. Yaşamın zorlu koşulları, bizi belki de asla işim olmaz dediğimiz bankalarla iş yapmaya mecbur bırakıyor. Ekonomi, finans, borsa, bankacılık, o, bu falan derken bir de bakmışız bunları araştırırken buluyoruz kendimizi. Ama siz hiç zahmet etmeyin, biz sizin için araştırdık ve neymiş bu faizsiz kredi öğrendik. İnsanın kafasını karıştıran bankacılık işlemleri sanıldığı kadar zor değil, öncelikle bunu söyleyelim.

Aklımız anlamını bilmediğimiz bankacılık jargonu yüzünden biraz bulansa da, bankaların sunduğu açıklayıcı bilgiler bizi aydınlatıyor. Çeşitli ihtiyaçlarımız sebebiyle bankalardan kredi çekmek zorunda kalıyoruz. Ödemeler belli faiz oranları karşılığında taksitlendiriliyor ve bir çok ödeme kolaylığı sağlanarak tarafımıza sunuluyor. İki tarafta karşılıklı görüşerek mutabakat sağlıyor. Bildiğiniz üzere bankacılık sektör olarak çok geniş ve rekabet büyük. Bu durumda çeşitli kampanyalarla, görsel ve yazılı reklamlarla verdikleri hizmetleri tüketicinin aklına kazıyor bankalar. Böylelikle konuya biraz olsun vakıf olan potansiyel müşteri daha fazla bilgi almak için ilgili bankanın müşteri temsilcisiyle iletişime geçiyor.

İhtiyaç sahibi tüketici için, faizsiz kredi cümlesi altın değerinde. Ancak bankaların faizsiz kredi vermeleri, kredi masraflarındaki küçük oynamalarla mümkün olabilir. Her ne kadar faizsiz kredi adı altında bir terim söz konusu olsa da, bu bankaların bu işten fayda sağlamadığı anlamına gelmez. Dolayısıyla faizsiz kredi verdiğini iddia eden bir bankanın, duyurmuş olduğu kampanya masrafları iyi incelenmelidir. Hatta mümkünse diğer bankaların kredi faiz oranları ve masrafları ile karşılaştırılmalıdır. Bunun sebebi çıkacak olan toplam ödemenin diğer bankaların toplam ödemesinin altında olduğundan emin olmaktır.

İlgili  Akbank Hızlı Para Nedir?

İhtiyaç duyduğumuz krediyi çekerken mutlaka geniş bir araştırma içinde olmalı, faizsiz kredi verdiğini söyleyen bankalarla, diğer bankaların koşularını incelemeli, rakamsal bir kıyas içine girmeli ondan sonra kararımızı vermeliyiz. Faizsiz kredi verdiğini söyleyen bir banka elbette bunun arkasında durur ve bunu size sunduğu evraklarla destekler ancak, ödeme planına yansıtılmayan, küçük işlemler olarak size ödeme çıkabilir. Bu yüzden dosya masrafı adı altındaki işlemleri detaylı bir şekilde okuyup anlamalıyız ki yanılgıya düşmeyelim.

Emekliye Faizsiz Kredi 2018

Emekliler emekli maaşını aldığı banka veya kurumdan emekli maaşını 10 katına kadar faizsiz kredi kullanma imkanına sahiptir.

Faizsiz Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2018

  1. Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)
  2. Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)
  3. Ziraat Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)
  4. Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)
  5. Vakıf Katılım A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

Diğer Bankalar

  1. Halk Bankası (KOBİ lere özel faiz kredi imkanları)
  2. Denizbank (Otomatik ödeme talimatınıza 1000 TL faizsiz kredi)
  3. Odebank (Faiz kredi imkanı)
  4. Garanti Bankası (2000 TL faizsiz kredi imkanı)

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz Kefilsiz 10.000 TL Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 10 bin kredi, gelir belgesiz kredi ve kefilsiz kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  18 Yaşından Küçüklere Vadesiz Hesap Açan Bankalar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir