Home / Kredi / Devlet Destekli / Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Evlilik kredisi çiftlerin nikah, düğün, balayı, eşya gibi yüklü miktarda para tutan işlemler için bankalardan aldıkları kredinin adıdır. Bu kredi ile çiftler düğün ve düğüne gerekli tüm işlemlerini gerçekleştirirler.

Evlilik Kredisi

Evlilik kredisi çok yararlı olmasına karşın çiftler daha evliliklerinin ilk gününden itibaren yüklü miktarda borcun altına girmektedirler. Ayrıca sadece evlilik kredisi değil başka yerlere de borcu olabilen çiftler evliliklerinin ilk yıllarında sıkıntı çekebilmekte.Bu nedenlerden dolayı evlilik kredisini iyi düşünmeli ve karar vermelisiniz. Karar verirken ileride olabilecek sorunları gözden geçirmeli , ileriye dönük bir “B” planı yapmanızda  fayda var.

Evlilik kredisi gençlere çok büyük fayda sağlamakta özellikle anne ve babalarından destek alamayan çiftler krediyi kullanarak evliliklerini gerçekleştirmektedir. Uzmanlar tarafından yapılan öneri ise şu yönde. Evliliğe bir anda karar vermeden önce çiftler karşılıklı olarak olabildiğince para biriktirmeli, mümkün olduğunca kredi miktarını azaltmalılar. Bu sayede evliliğinizin ilk yıllarını daha az borç ödeyerek atlatabilirsiniz.

Evlilik kredisi
 çok faza avantajla beraber dezavantaja da sahiptir. Kredi almadan önce mutlaka eşinizle karşılıklı olarak düşünmeli ve buna göre karar vermelisiniz.

İlgili  Vakıfbank Kredi Hesaplama
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir