Home / Kredi / Ev Hanımları İçin Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımları İçin Kredi Veren Bankalar

Günümüzde, artık hemen hemen herkes zaman zaman maddi zorluklar yaşayarak kredi çekme imkânına ihtiyaç duymaktadır. Ancak bu aşamada, bankaların bazı kıstasları bulunmakta ve herkese kredi vermemektedir. Kredinin geri ödeneceğinden emin olmak isteyen bankaların birçoğu, ev hanımlarına kredi vermezler. Elbette, çalışmayan bayanlar için de kredi alabilecekleri bankalar bulunmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Veren Bankalar

  • Deniz Bank Ev Hanımları Kredisi

Son zamanlarda kendini kanıtlamak ve daha geniş bir kitleye hitap edebilmeyi başarmak isteyen Deniz Bank, çalışmayan kadınlar için farklı kredi imkânları tanımaktadır.

  • ING Bank Ev Hanımları Kredisi

İng bank, kredi konusunda esnek olan bankalardan bir tanesi. Ev hanımları için kredi imkânı sunmakla beraber, ödeme esnasına kolaylıklar da sunabilmektedir.

  • BankPozitif Ev Hanımları Kredisi

Bank Pozitif’in ev hanımları için verdiği kredi pek çok bankaya göre daha yüksek faiz oranlı ve daha az vadeli olsa da acil durumlar için işinizi görecektir.

  • İş Bankası Ev Hanımları Kredisi

İş bankası, kredi verirken çok daha katı olan bankalardan bir tanesi. Ancak İş Bankasını daha önce kullandıysanız, kredi kartınız ya da hesabınız bulunuyor ise; işiniz çok daha kolay olacaktır.

İlgili  Faizsiz Kredi Nedir, Ne Değildir ?
  • Yapı Kredi Ev Hanımları Kredisi

Yapı Kredi ev hanımları için kredi vermekle beraber, dönem dönem son derece karlı kampanyalar da düzenlemektedir. Eğer acil bir ihtiyacınız için kredi çekmeniz gerekmiyorsa; bu dönemleri yakalamanızda fayda bulunuyor.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Şartları

Pek çok banka, verdiği kredi borcunu geri alamamakta ve bunun sonunda da icra işlemleri ile uğraşmaktadır. Bu aşamaya gelmeyi tercih etmeyen bankalar, verdikleri kredinin ödeneceğinden emin olmak adına bazı belgeler isterler. Ev hanımlarına kredi vermek için de gereklilikler bulunmaktadır.

  • Kişinin kendi üzerine kayıtlı menkul ya da gayrimenkuller
  • Kişiye kefil olacak 1 adet çalışan kişi ve kişinin maaş bordrosu
  • Kişinin eşinin maaş bordrosu

Eğer bu kıstaslardan 1 tanesine sahipseniz, 2 yıla kadar vadeli ihtiyaç kredisi almanız mümkündür. Ancak unutmamalısınız ki, taksitleri zamanında yatırmadığınız takdirde, tekrar kredi almanız son derece zorlaşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz? başlıklı makalemizde Kredim Neden onaylanmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaşıma El Konur mu?

İçindekiler1 Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaştan Para Kesilir mi?1.1 Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar1.2 SGK Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir