Home / Bankalar / Esnek Hesap Nedir?

Esnek Hesap Nedir?

Bankacılık İşlemleri

Bu yazımızda sizlere Esnek hesap nedir sorusunun cevabını vereceğiz. Ancak onun öncesinde günümüzde bankacılık işlemlerinin ne kadar geliştiği ve müşteriye erişim oldukça kolay olmasının nedenlerinden bahsetmek faydalı olacaktır. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak bankacılık sektöründe de inanılmaz gelişmeler yaşanmaktadır. Bu bağlamda çoğu banka müşterilerine en kolay nasıl ulaşabileceğini ve rahat hizmet sunabileceğini araştırmaktadır. Bu yönde yapılan çalışmalarla müşteri taleplerinin değerlendirilmesi büyük bir öneme sahiptir. Öyle ki artık banka ile iletişimi olmayan belki hiç kimse yoktur. Bunda da cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi elektronik cihazların kullanım oranlarının yükselmesini göstermek doğru olacaktır. Bu kısa girişten sonra konumuza dönersek, Esnek hesap nedir sorusuna cevap verelim.

Esnek Hesap

Esnek hesap nedir sorusuna verilecek cevap şudur, Yapı Kredi hesabınızda para olmadığı zamanlarda fatura ödemeleri, acil nakit ihtiyaçları, ödeme ve alışverişlerde kullanılabilecek kredili mevduat hesabı olarak tanımlanabilir. Esnek hesap ile doğrudan nakit para çekme işlemi yapılabilir, faturalar için otomatik ödeme talimatı verilebilir ve alışveriş yapılabilir. Bu durumda kullanılabilecek miktar kredi limitiniz kadardır. Esnek hesap limiti ATM’lerden, şubelerden kullanıldığı gün, kullanım tutarı üzerinden hesaplanacak olan faiz tutarı kadar ödenir. İsterseniz bu faiz tutarı aylık ya da üç aylık dönemler haline ödenebilmektedir.

Esnek Hesap Başvurusu

Esnek hesap başvurusu için size en yakın Yapı Kredi ATM’sinden işlem yaparak başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. ATM’den yapacağınız işlem dahilinde bir sorunla karşılaşmanız durumunda aşağıda belirtilen belgelerle birlikte size en yakın Yapı Kredi şubesine başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için nüfus cüzdanı fotokopisi (başvuru sahibi ve eğer varsa kefile ait), gelir belgesi, 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi ya da elektrik, doğalgaz, su ve telefon gibi aboneliklerden birine ait fatura belgeleri gerekmektedir. Esnek hesap nedir konusunda detaylı bilgiye erişim için 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayıp müşteri temsilcileri ile irtibat kurabilirsiniz. Siz de ihtiyaç duymanız halinde yukarıda belirtilen yollarla Esnek hesap başvurusu yaparak acil ihtiyaçlarınıza anlık çözümler bulabilirsiniz.

İlgili  Spread ve Sabit Spread Nedir? Nasıl İşler?

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Hsbc Eft Saatleri 2019

Bankalardan bir tanesi olan HSBC, günümüzde turuncu bankalar renginden olan bir bankadır. Bankanın müşterileri genelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir