Home / KOSGEB, KOSKEP, KOSGEP Kredileri Hakkında Bilgiler / Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır? 2019

Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır? 2019

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Esnaf kefalet kredi hesaplaması nasıl yapılır sorusu öncesinde devlete bağlı kamu sermayeli banka çeşitleri arasında bazı bankaların nasıl hayvan kredisi ile çiftçimizi destekliyor ise bazı bankalar da esnafı Kobi kredisi ile desteklemektedir. Kobiler için esnaf kredisi başvuru şartları, esnaf ve sanatkarlar kredi kooperatif üyesi olarak veya olmaksızın sıfır faizli yada düşük faiz ile kredi alınabilmesi için gereken evraklar olduğu ve ön başvuru yapılabilmektedir.

Esnaf kefalet kredi hesaplaması nasıl yapılır için öncelikle Kobi ve esnaflara oluşturmakta olduğu 3 seçenek ile esnaf kredisi vermektedirler. Devlet destekli sıfır faiz ile esnaf kefalet kredisi, esnaf ve sanatlar kredi kooperatifi ortağı ve ortak olmayanlar için düşünülmüş olan çok düşük faiz içeren kredilerdir. Tüm bu kredi paket çeşitleri için talep edilmekte olan şartı sağlayarak başvuru yapılması durumda 30 bin TL hibe ve 150 bin TL ye kadar ise düşük faiz ile esnek ödemesi olan kredi kullanabilmek mümkün olmaktadır.

Esnaf kefalet kredi hesaplaması nasıl yapılır sorusuna cevap olarak esnaf ve sanatlar kredi kooperatif Ortakları için kredi imkanı ülkemiz de bir çok meslek dalı ve bu meslek çeşitlerine göre meslek odaları bulunmaktadır. esnaf ve sanatlar kredi kooperatifi de bu oda çeşitlerinden bir tanesidir. , istenilir ise aylık ya da 3 aylık yada 6 ayda bir ödemeli kredinizi 150 bin TL kredi imkanı mevcut olmaktadır.

İlgili  Odeabank Kredi Hesaplama

Esnaf kefalet kredi hesaplaması nasıl yapılır bilmek için esnaf kefalet kredisi hesaplama tablosu tüm kesinti içerisinde dahil olmak üzere esnaf ve sanatlar kredi kooperatifi üyesi olmaksızın kredi imkanı yada esnaf ve sanatlar kredi kooperatifi desteği olmaksızın da devlet bankası aracılığı ile devlet hazinesi yardımı katılarak esnaf kredisi kullanılabilmektedir. Ortalama olarak 150,000 TL kullanmak isteyen bir esnaf aylık ödemesi 2.883.21 TL olarak toplamda ise 172.992.72 TL ödeme yapacaktır. Hesaplama aylık %0,4 gibi çok fazla düşük olan bir rakam ele alınmış olup, hesaplamaya KKDF, BSMV ilave edilmiştir.

Kimler Nasıl Başvurabilir?

Düşük faizli ve geri ödeme olanağı esnek yapıda olacak olan bu kredi için esnaf ve sanatlar kredi kooperatifi üyeleri faydalanarak kredi kullanabilmeleri ayrıca mutlak olarak odanın sınırları içerisinde faaliyet göstermesi gerekmektedir. Yine bağlı oldukları sicil müdürlükleri kayıt içerisinde olması ve gerekli belgeler ile şahsen başvuru gerekmektedir.

Esnafa Faizsiz Kredi İmkanı

Esnaf kefalet kredi hesaplaması nasıl yapılır için gerekli belge nüfus hürriyet belgesi örneği, bağlı oldukları odaya ait kayıt belgesi ve tasdiknamesi, vergi levhası fotokopisi ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Yıllık mali bilanço göz önünde bulundurularak yine 60 ay vade ve ister aylık istenir ise sene de bir veya yılda iki kez geri ödemeli olarak 100 bin TL ile 150 bin TL arasında ham madde alımları için gerekli evraklar ile başvuru yapılarak kredi kullanılabilmektedir.

İlgili  KOSGEB İstanbul Haliç Müdürlüğü Adres ve Telefon Bilgisi

Başvuru İçin Gerekli Evrak

Esnaf kefalet kredi hesaplaması nasıl yapılır öncelikle hazine desteği ile esnaf kredisi başvuru yapmak için esnaf sanatkarlar odasına veya sicil müdürlüğü sistemine kayıtlı olmak gerekmektedir. Başvuru yapar iken nüfus hürriyet belgesi, oda kayıt, sicil tasdikname ve vergi levha fotokopisi ile başvuru yapılması gerekmektedir. Devlet bankası devlet imkanlarını kobi ve esnaflara iletmek ile mükellef bir kamusal sermayeli banka olarak faaliyet gösterir. Devlet esnafa hayat vermek için 2017 yılı içerisinde başlattığı destek ile 30 ve 100 bin TL sıfır faizli kredi seçeneği sunmaktadır. 100 bin TL faizsiz kredi alımı için 30 yaşını geçmiş olmamak şartı aranır iken 30 bin TL kredi için herhangi bir yaş sınırı aranmıyor.

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Başvuruları nereye ve nasıl yapılır, başvuru tarihi ve 30 bin TL faizsiz esnaf kredisi için bağlı olunan odaya dilekçe ile başvurmak ve kişi dilekçesi oda başkanı tarafından kabul görülmesi gerekmektedir. Devlete bağlı olarak ya da özel bankalar çiftçiler için, esnaf kesimine kısacası tüm üretici için ülke ekonomisi de düşünülerek ekonominin canlı durması ve işsizlik seviye artmaması adına hibe veya düşük faiz ile kredi imkanları sunmaktadır. Türkiye Halk bankası da çiftçi kesiminden ziyade Kobi ve esnafa daha ağırlıkla devlet desteğini aktarmaktadır. Bahsi geçen nedenlerden dolayı esnaf ve sanatlar kredi kooperatif desteği ile de devlet bankaları kanalı ile 60 ay kadar vade imkan bulunmaktadır.

İlgili  Vakıfbank Kredi Hesaplama

Bir önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2019 başlıklı makalemizde en uygun evlilik kredi veren bankalar ve faizsiz evlilik kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Odeabank

Odeabank Kredi Hesaplama

İçindekiler1 Odeabank Kredi Hesaplama Aracı2 Odeabank Kredi Faiz Oranları Odeabank Kredi Hesaplama Aracı Ülkemizde hizmet …

One comment

  1. Şuan durduruldumu kredi verme işlemleri ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir