Home / Bilgiler / Ertelemeli Kredi Nedir

Ertelemeli Kredi Nedir

Tüm bankalar, bir kuruluşta çalışan kişilere kendi ürünlerini kullandırtarak müşteri potansiyelini ve kar marjını yükseltmek için büyük çaba göstermektedir. Her banka kendi bünyesinde müşteri odaklı kampanyalar yaparak düşük faizli ve uygun taksitli ödeme seçenekleriyle kredi kullandırmak istemektedir. Bankaların kredi üzerine vermiş oldukları hizmet son yıllarda sıkça kullanılan bir para alışverişi konumuna gelmiş bulunmaktadır. Kredi kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Her banka kredi verir ama düşük faizli olması ve uygun ödemeli olması bizim açımızdan atlanılmaması gereken bir noktadır. Eskiden bankalar kredi kullandırdığı zaman dosya masrafı alırlardı. Yeni kanuna göre bankaların dosya masrafı alması yasal olmadığı gerekçesiyle müşterilere iade edilmeye başlandı. İadenin hangi şartlarda ve nasıl bir yol izlenerek geri alınması konusunu diğer makalemizde bulabilirsiniz. Yeni kredi kullanacak kişilere Yeni yıl kredisi, bayram kredisi, ilkbahar kredisi adı altında birçok kampanya ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi
Ertelemeli Kredi

Peki, Ertelemeli Kredi Nedir? 2016 yılına doğru ilerlerken yeni sistem olarak kişilerin kredi kullanımına kolaylık sağlamak için bazı bankalar ertelemeli kredi kullandırtma yöntemini kampanya olarak benimsemiştir. Bankalar kredi kullanacak olan müşterilerini daha iyi etkilemek için yaptığı ertelemeli kredi sayesinde müşteri hedefini daha yükseltmeyi hedeflemişlerdir. Bankaların bu konuyla ilgili sloganları ise ‘’ŞimdiAl 3 Ay Sonra Öde’’ ve ‘’Şimdi Al 2016 Yılında Öde’’ şeklindedir. İhtiyaç kredisinden öte konut ve araç kredilerinde daha ön planda tutulan ertelemeli kredilerin müşteriye sunduğu avantaj ise ödeme kolaylığı ve süreyi uzatmak için tercih edilmektedir.

İlgili  Emekli Sandığı Askerlik Borçlanması Hesaplama

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir