Home / Bankalar / Bankalar Engelliye Kredi Veriyor mu?

Bankalar Engelliye Kredi Veriyor mu?

Bankalar Engelliye Kredi Veriyor Mu?

Engelli yurttaşlarımızın aldığı 2022 aylığı başka bir deyişle özürlü aylığı diye deyim edilen aylık karşılığında kredi çekmeniz olasıdır. Bankalar ciro dokümanını ispatlayan herkese kredi verirler. Birden çok yıl öncesinde özürlü yurttaşlarımızın kredi çekmesi pratik değil iken son zamanlarda kolayca kredi alabiliyorlar.

Ancak özürlü insanlarımıza özel kampanyalar bankalar aracılığıyla düzenlenmektedir. Bunun sebebi bu çeşit kredileri kârlı bulmamalarıdır. Zira engelliler 3 ayda bir maaş alırlar. Maaş ölçüsü ise 1000 TL civarındadır. Bankalar bu aylığı baz alarak düşük miktarlı krediler verirler.

Engelli yurttaşlarımızın çekebileceği en yüksek kredi meblağı maaşlarının üçte birinin vade sayısıyla çarpımı kadardır. Başka bir deyişle 900 TL aylığı meydana iştirak eden biri aylık 300 TL tediye yapabilir. 36 ay kredi çekse 36×300=10800 TL kredi çekebilir. Tabi bu ölçüsü artırmak ve azaltmak bankanın elindedir. ‘’Findeks Kredi Notuda’’ kullanmak istediğiniz kredinin maksimum miktarını tespit eden mühim bir faktördür.

Bankacılık sektörü içinde mühim koltuk sahibi iştirak eden ve tüketicilere vermiş olduğu hizmetler ile ülkemizin önde iştirak eden bankaları içinde ismini yazdıran Yapı Kredi Bankası toplumsal sorumluluk adı altında ülke çapında kocaman bir toplumsal sorun iştirak eden ve özürlü bireylerin gündelik yaşantısı içinde yaşadığı sıkıntıları için engel olmadan yapılan Bankacılık sloganı ile yepyeni bir başlama noktası yaratmıştır. Hizmette hudut olmadığını düşünen ve bunu belirten Yapı Kredi Bankası özürlü bireylerin de bankacılık hizmetlerinden pratik bir biçimde faydalanmasına imkân sağlamak amaçlı 2008 senesi itibari ile Engelsiz Bankacılık Yazılımını yaşama geçirmiştir.

İlgili  Denizbank Sms ile kredi başvurusu 2018

Özürlü her kişinin ve vatandaşın ülke çapında toplumun bir parçası olduğu ve toplumsal yaşantılarda da etkin olarak yer alması gerektiğini dile getiren Yapı Kredi Bankası, bankacılık pazarında ilki temsil ediyor ve Engelsiz Bankacılık Yazılımıyla özürlü bireylerin beklentilerine cevap verebilmek amaçlı çalışmalar yapmaktadır. Bu program alanında özürlü her kişinin bankacılık hizmetlerinden faydalanma evresinde yaşadığı sorunları ve sorunları çözmeyi amaçlanmış olup, Engelsiz Bankacılık Yazılımı altında iştirak eden bütün prosedürleri hizmete koymuştur. Bankalar engelliye kredi veriyor mu sualinin yanıt olarak bankaların engelli kişiler amaçlı hazırlamış olduğu bu çalışmalar ile beraber özürlü bireylerin nakit ihtiyaçlarından doğan sıkıntılara çözüm üretebilmek amaçlı kimi bankalar kredi seçeneklerini hazırlaması sevindirici bir mesajdır.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Taşıt Kredi Limiti Ne Kadar Olur?

Kredi türlerinin hepsinde krediyi kullanacak kişinin gelirine bağlı olarak bir limit belirlenmiştir. Bu limitler taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir