Home / Ekonomi Haberleri / En Yüksek Temettü Veren Hisseler

En Yüksek Temettü Veren Hisseler

Ticari yollarla gelir sağlamanın çok fazla yolu bulunmaktadır. Geçtiğimiz son yıllarda, artan ve gözde konuma gelen çeşitli yerlere yatırım yapmak, en çok gelir sağlayan yoların ilk sıralarında gelmektedir. Bunun yanı sıra borsaya yatırım yapılması ve bunların sonucundan gelir eldesi en başta gelen yatırım yollarından olmaktadır. Bu sayede borsada işlem gören iş yerlerinin hisselerine sahip olan kişiler her yıl bu hisselerden kar payı almaktadırlar. En yüksek temettü veren hisseler böylece yatırımcıların araştırma alanlarından olmaktadır.

Bu konuda yapılan araştırmalar asıl ciddi olan hisselerin tutarı değildir. Asıl önemli olan alınan hisselerin ne kadar kar payı verecekleridir. Bu sebepten ötürü hisselerde oluşan yükselişler ve inişler önem teşkil etmemektedirler. Genel olarak borsadaki yatırımcıların yanlış bir yol izleyerek temettü haklarını fazla önemsememektedirler. Daha fazla, hisselerdeki değerlerin takibine yapmaktadırlar. Sadece o güne mahsus gelir getiren bu strateji en yüksek temettü veren hisseler takibi iyi yapıldığı tahlilde alacakları hisseler çok daha fazla olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Çocuk Bakarak Para Kazanmak Nasıl Olur
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Borsa Saatleri 2019

Borsa Açılış Kapanış Saatleri 2019

Borsalar, belirli saatler arasında hizmet sunmaktadır. Ayrıca borsada yapılan işlemler de belirli saat aralıklarında yapılmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir