Home / Kredi / Krediler / En Uygun Konut Kredisini Hangi Banka Veriyor?

En Uygun Konut Kredisini Hangi Banka Veriyor?

En Uygun Konut Kredisi

Ev sahibi almak günümüzde herkesin hayali haline gelmiş durumdadır. Ancak yüksek nakit gerektiren ev alabilmek herkes için mümkün olmayabilmekte, bu sebeple de banka kredilerine başvurulabilmektedir. Her bankada farklı faiz oranları olduğundan dolayı, uygun bankayı bulmak için araştırma yapmak gerekir.

HSBC Konut Kredisi

Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan HSBC, konut kredisi konusunda da ekstra imkanlar vererek müşterilerini memnun etmektedir. Genel olarak faiz oranları sürekli olarak değişiyor olsa da HSBC, uzun süredir sabit faiz oranı kullanmakta ve bu sebeple müşteri mağduriyetini gidermektedir.

Maksimum 120 ay vade imkânı sunan HSBC’nin kredi verirken ki tek koşulu çekilen kredi miktarının binde 5’i tutarında tahsis ücreti alınmasıdır. Vade süresi fark etmeksizin faiz oranını 1.25 olarak belirleyen HSBC, çekilen kredi miktarı tutarında değişen aylık ödemeleri belirleyerek müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

2015 yılının ilk aylarında faiz oranlarında büyük artışlar meydana gelmiş olmasına rağmen, Yapı Kredi Bankası faiz oranlarını diğer bankalara oranla daha düşük tutarak, en uygun krediyi müşterilerine ulaştırmıştır. Tahsis ücreti olarak çekilen kredi miktarının binde 5’ini alan Yapı Kredi, maksimum 120 ay vade imkânı tanımaktadır. Faiz oranını ise 60 aylık vade kullanıldığı takdirde 1.01 olarak belirleyen Yapı Kredi Bankası, diğer tüm vade sürelerinde 0.95 faiz almaktadır.

İlgili  Kredi Yıllık Maliyet Oranı Hesaplama

Vakıfbank Konut Kredisi

Her mevsime dair farklı kredi imkânları sunmasıyla bilinen Vakıfbank, vade aralığına göre değişen faiz imkânlarını müşterilerine sunmaktadır. Masrafsız konut kredisi verdiğinden dolayı en çok tercih edilen bankalar arasında yer alan Vakıfbank, maksimum 100bin TL kredi tutarını maksimum 120 ay vade ile vermekte ve tüm bu işlemler için hiçbir ek ücret talep etmemektedir.

Halkbank Konut Kredisi

Vade aralığına göre değişen 3 farklı faiz oranı sunan Halkbank, Düşük Faizli konut kredisi seçeneği ile de dikkat çekmektedir. 36 aya kadar olan vade seçeneklerinde faiz oranını 0.94’te tutan Halkbank, 120 aya kadar süren vadelerde 0.96 faiz oranı sunmaktadır. Pek çok banka vade süresini 120 ayda tutmakla birlikte Halkbank, 180 aya kadar süren vade imkânları tanımakta ve faiz oranını %1 oranına sabitlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Askerlik Kredisi, Bedelli Askerlik Kredisi ve Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir