Home / Kredi / Konut Kredisi / En Uygun Konut Kredisi

En Uygun Konut Kredisi

En Uygun Ev Kredisi

Son yıllarda banka ve finans şirketlerinin adeta birbirleriyle rekabet edercesine peşpeşe ihtiyaç kredisi kampanyalar düzenlemelerinin bir meyvesi olarak, bireysel konut sahibi olmak giderek kolaylaşıyor. Bunun için artık eski düzen çalışmalar yerine yeni bankacılık ve finansman destekleri sayesinde siz de hiç zorlanmadan ev sahibi olabilirsiniz. Ülke genelinde yapılan araştırmalara göre geçtiğimiz yıl ev sahibi olan aile sayısında ciddi bir artış mevcut. Üstelik de konut fiyatları bu kadar artarken. Peki bunu nasıl yorumlamalıyız? Cebimizdeki paranın değeri mi arttı? Yoksa birileri yalan mı söylüyor? Ya da sadece algı yaratmak için bankaların bir oyunu mu bu? Hiçbiri değil, sadece artık insanlar gelişen ve büyüyen bankacılık sektörünün evlerine kadar girmesine izin veriyorlar ve bu uzman adamlar sizlerin daha fazla kazanmaları için elinden geleni yapıyor. Nasıl yapmasınlar, bu insanlar sadece siz daha ferah ve huzurlu yaşayın diye varlar.

Hangisi Daha Kolay?

Bir düşünün, bugün bir ev almak istiyorsunuz. Sadece sabit geliriniz var, herhangi bir birikiminiz yok. Böyle bir durumda kendinize sormanız gereken soru şu; hangisi daha kolay, ev almak mı, uygun kredi bulmak mı? Tabi ki yanıtınız şüphesiz uygun kredi bulmanın daha zor olacağıdır. Bankalar sanki araştırma yapmadan kredi almaya çalışan müşterileri gözetliyor. Durum böyleyken size en yakın bankaya gidip ilk söylenen krediyi mi çekeceksiniz yoksa bizimle daha derinlemesine bir araştırma yapıp binlerce liralık faizleri ödememenin akıllı ve karlı yollarını mı arayacaksınız? Evet, sizi duyar gibiyiz, her zaman en iyisi en uygunu değildir fakat en uygunu her zaman en iyisidir. Bu prensiple düşündüğümüzden dolayı, sizlerin konut ihtiyaçlarını giderecek çözümler bulmak için sizler gibi düşünüyoruz, sıkıntılarınıza ortak oluyoruz.

İlgili  Konut Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Yeni evlenecek olan, hayata yeni atılan gençlerin, yeni tercihi son yirmi yılda bu ve benzeri alternatiflerle kolayca ev sahibi olmak olmuştur.

Kredisi Çeşitleri

Konut kredileri, miktarlarına göre farklılıklar gösterebilir, miktar arttıkça ödeyeceğiniz konut kredisi faiz oranları artacaktır, dolayısıyla sizi daha zor günler bekleyecektir. Baz inşaat firmaları, krediyi de kendileri vererek, bankaları aradan çıkarıp daha fazla kazanma ve bu kazancı müşteriyle paylaşma yollarına gitmektedir. Toplu Konut İdaresi’nin yaptığı da tam olarak böyledir. Kira ödermiş gibi ev sahibi olun sloganı altında milyonlarca insan ev sahibi olmuştur. Durum böyleyken kira ödermiş gibi kredi ödemek varken neden yıllarca ev sahibi olmak için para biriktirmek zorunda kalasınız?

Konut Kredisi Faiz Oranları

Bankalar Faiz Oranı Resmi Siteler
Ziraat Bankası 0,98%* incele >>
Vakıfbank 0,98%* incele >>
Halk Bankası 0,98%* incele >>
Türkiye İş Bankası 0,98%* incele >>
ING Bank Konut Kredisi 1,89% incele >>
Kuveyt Türk Konut Finansmanı 1,94% incele >>
Akbank Konut Kredisi 2,01% incele >>
Garanti Bankası Konut Kredisi 2,28% incele >>
Yapı Kredi Konut Kredisi 2,29% incele >>

*4 bankada (Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve İş Bankası) %0,98 olarak belirlenen faiz oranları sadece belirli projelerde kullandırılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 21 Aralık 2018 Güncel Kredi Faiz Oranları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili  Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Konut Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Konut kredisi hesaplaması adlı makalemizde konut kredisi nedir, konut kredi hesaplama nasıl yapılır, konularına açıklık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir