Home / Kredi / Krediler / 2019 En Uygun Faiz Oranlı Krediler

2019 En Uygun Faiz Oranlı Krediler

2019 En Uygun Faiz Oranlı Krediler

Kredi faiz oranlarını tüm bankalar nezlinde sizler için merak edilen tüm bilgiler ve tayları 2016 yılına göre hazırladık. Konut kredisi, bankacılar arasında mortgage kredisi, yani bizler arasında da ev kredisi olarak bilinmektedir. Piyasadaki durum konut kredi faiz oranlarına ne gibi yönden yansıdı? İşte şimdi sizlere bu makalemde belirtmek isterim. 1 Kasım seçimlerinden sonra Gösterge tahvil faizlerinde yaşanan yüksek düşüş özellikle konut kredilerine de yüksek oranda yansıdı. Halk kredi kullanımında özellikle konut kredilerinin yüksekliği ve kredi kullanım oranındaki yüksek faizlerdeki düşüşün en fazla olduğu bu piyasaya etki etmesine yol açmıştır.

En uygun konut kredisi almak en düşük maliyet ve en düşük faizi veren bankayı bulmak ile paraleldir. En uygun konut kredisini bulmanın yolu ise kendi sitemizden konut kredisi başvurusu yaparak bankalardan teklif toplamaktır. Kredi Temini Şartları: Konut kredisi evin teminat alınması yani ipotek şartıyla verilmektedir. Konut kredisi vermeden önce banka kredi alacak kişilerde kredibilite şartları koşar. Genelde alınacak konutun %75’i kadar kullandırılır, yanı alacağınız evin %25’ini peşin öderseniz konutun %75 kredisini alabilirsiniz. Konut kredisi kullandırıldığında banka konutu teminat altına almasından dolayı genellikle kefil olmasına gerek duymaz. Fakat geri ödeme zorluğu bulunduğunda konuta el koyma hakkını gizli tutar.

Konut Kredisi Faiz Bilgisi: En uygun faiz oranlı kredi veren bankalar değişken veya sabit bir faiz uygulamaya sokabilir. Türkiye’de uygulanan konut kredisi faizleri genel olarak sabittir. Yani kredinin süresi boyunca ödenecek kredi taksit ödemesi değişmemektedir. Sabit faizli konut kredileri %1,9 erken ödeme cezasına tabi tutulur. Değişken faizli konut kredisi de belirlenen fiyata göre, konut kredisi taksidine uygulanmış olan faizin de değişken olması anlamına gelmektedir. Böylelikle piyasadaki konut kredisi faizleri eğer düşerse, aylık konut kredi taksitleri de düşer; tam tersi olarak da faizler artar ise taksitler de atış sağlar. Değişken faizli konut kredisi veren bankalar faiz değişkenlik riskini kredi alan şahsa uygularlar, bu sebepten dolayı değişken faizli konut kredisi diğerine oranla daha düşüktür.  

İlgili  Kredi Kartı Borcu Kapatırken Kredi Kullanmak

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Askerlik Kredisi, Bedelli Askerlik Kredisi ve Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir