Home / Kredi / Krediler / En Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

En Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Taşıt kredileri birçok kişinin sıklıkla başvurduğu krediler arasında yer almaktadır. Sıfır araç almak, her geçen gün yükselen araç fiyatları açısından zor olduğu için özellikle orta gelir grubu kişiler taşıt alırken 2. El araç alımı gerçekleştirmektedirler. Taşıt kredileri birçok banka tarafından farklı faiz seçenekleri ve farklı imkanlarlaverilebilmektedir. İyi bir araştırmanın sonucunda uygun şartlarla 2. El taşıt kredisi alma şansına sahip olunmaktadır. Bankalar 2. El taşıt kredileri verirken pek çok kampanya yaparak, bu kredi türünü seçen tüketicileri de desteklemektedir.

  1. EL TAŞIT KREDİSİ ALMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Taşıt kredisi almak istediğinizde karşınıza kredi notunuzun bu krediyi almaya uygun olup olmadığı, mevcut gelir ve borçluluk durumlarınız gibi etkenler çıkacaktır. Uygun fiyatlı taşıt kredisi seçenekleri için kredi notunuzun yüksek bir seviyede ve gelirinizin çekeceğiniz kredi tutarına göre uygun seviyede olması gerekmektedir. Eğer çalışmıyorsanız ve bir gelir belgesi beyan edemiyorsanız bu durumda üzerinize kayıtlı bir gayrimenkulünüzün olması veya kira gelirine sahip olmanız gerekecektir. Almayı düşündüğünüz kredi miktarı aylık ödemeleri hane halkının aylık toplam gelirinin % 50’si tutarında olmalıdır. 2. El kredi verilen araçlar en fazla 8 yaşına kadar olan araçlardan oluşmaktadır. Eğer sıfır kilometre bir araç alacaksanız genellikle bankalar sizden kefil talep etmezken, 2. El araç alımlarında bankalar kefil uygulamasına gitmektedirler.

UYGUN 2. EL TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKALAR

  1. el araç kredisini en uygun veren banka bilgisini verirken pek çok kriter göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı bankalar kredi vadesi uzadıkça faiz oranınız arttırırken, bazı bankalar rakam yükseldikçe faiz oranını değiştirmektedirler. Genellikle 36 aya kadar vade veren bankalar bulunurken bazı bankalar vade tarihlerini 48 aya kadar çıkarabilmektedir. En uygun 2. El araç kredisi oranı Halk Bank tarafından verilen %1,22 oranıdır. Bu bankayı Kuveyt Türk ve Akbank % 1,25 ‘lik oranlarıyla takip etmektedirler. 3. Sırayı da %1,35’lik oranıyla Albaraka Türk izlemektedir. Bu üç bankada tüm vade seçeneklerinde kredi faiz oranını değiştirmemektedir.
İlgili  Bankalar Engelliye Kredi Veriyor mu?

Bir önceki yazımız olan Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde faiz oranları, konut kredisi ve konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir