Home / Bankalar / En iyi ve En Çok Tercih Edilen Banka Hangisi

En iyi ve En Çok Tercih Edilen Banka Hangisi

Türkiye’de eski ve köklü bankalar kadar birçok yeni banka ve yurt dışı bankaların Türkiye iştiraki olan bankalarda bulunmaktadır. Tüketiciler banka seçerken en iyi hizmeti alabilecekleri bankalar kadar güven unsuruna da önem vermektedirler. Birçok eski banka imajlarında yeniliğe giderek genç nesil müşteriyi de çekebilmek için reklam kampanyaları başlattı. Kredi faizleri yükselirken, daha fazla müşteri çekebilmek için çeşitli kampanyalar düzenleyen bankalar arasında seçim yapabilmek için en iyi ve en çok tercih edilen banka hangisi sorusu akla geliyor.

EN İYİ BANKALAR

Banka seçimleri aslında kişiye özel memnuniyet anlayışından çok etkilenen, çalışanlarının müşteriyle kurduğu diyaloğun bu noktada önemli olduğu hizmetlerdir. Birçok devlet bankası da bunun farkına vararak eski devlet dairesi görünümlerinden modern görünümlü sistemlere geçiş yapmışlar, personellerinde de yenilenmeye gitmişlerdir. Elbette bir müşteri en iyi ve en çok tercih edilen banka hangisi sorusundan cevabından çok kendisini memnun eden bankayla çalışmayı tercihe edecektir. En iyi listesi yaparken bankaları birkaç kategoride değerlendirmek yerinde olacaktır. Örneğin, en çok ATM’ye sahip olan banka, en çok personel çalıştıran banka gibi kriterlerle bankaların değerliliklerini ölçebiliriz.

RAKAMSAL DEĞERLERLE EN İYİ VE EN ÇOK TERCİH EDİLEN BANKALAR

Rakamsal değerler göz önüne alındığında Ziraat Bankasının açık ara bir üstünlüğü görünmektedir. 1863 yılında kurulan banka 24 binin üzerinde personel çalıştırmaktadır. Bu konuda İş bankasından sonra 2. Sırada olsa da diğer tüm alanlarda bütün bankalara ciddi farklar atmaktadır. 1686 şubeyle en fazla şubeye sahip banka ziraat bankasıdır. 150 milyonun üzerinde bir mevduata sahip olan bankanın 238 milyonun üzerinde aktifi bulunmaktadır. 2. Sırayı alan İş bankası personel rakamlarında Ziraat bankasını 100 kadar personel fazlasıyla geçmektedir. 1348 civarında şubeye sahip bankanın 131 milyonun üzerinde mevduatı ve 230 milyonun üzerinde aktifi bulunmaktadır. İş bankası 1924 senesinde kurulmuştur. 1946 yılında kurulan Garanti Bankası en iyiler listesinde 3. Sırayı almaktadır. 19 binin üzerinde personeli olan banka, 995 civarı şubeye sahiptir ve 113 milyonun üzerinde mevduatı bulunmaktadır. Garanti Bankasının 214 milyonun üzerinde de aktifi bulunmaktadır. Bu bankaları sırasıyla Akbank, Yapı kredi, Halkbank, Vakıfbank ve Finansbank izlemektedir. Rakamsal değerlerin dışında yakın zamanda yapılan yurt dışındaki bir ankete göre marka değeri en yüksek Türk firması Garanti Bankası seçilirken, bu bankayı İş Bankası takip etmektedir.

İlgili  En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

 

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Döviz’e Yüksek Faiz Veren Bankalar 2019

Bankalar toplumu nakit para konusunda destekleyen finans kuruluşlarıdır. Yani bankaların ortaya çıkış amacı bu noktadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir