Home / Bankalar / En İyi Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

En İyi Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi 2018

Sektör içerisinde zaman, zaman nakit ihtiyaçların banka kanalıyla çekilmesi ve bu bağlamda geri ödemeli krediler karşılığında idrak edilmesi gerekmektedir. Kişilerin birden çok ihtiyaçların aynı anda karşılanması için doğal olarak birden çok kredi başvurusu da, sağlanmaktadır. Yapılan başvuruların her birinin olumlu olması sonucunda kişi geri nasıl ödeyeceğinin hesabını yapmadan ilgili krediyi almayı göze almaktadır. Nakitlerin hızlı bir şekilde tüketilmesi ve tüm ihtiyaçların karşılanmasından sonra nakit akışının sıfırlanmasıyla birlikte kişilerin yapacakları farklı, farklı olan kredi borcunun ödenmesi kısmen mümkün, kısmen imkansız olabilmektedir. Her bir kredinin tarihi aynı olmadığından doğal olarak her birinin son ödeme tarihi farklıdır. Bu süreçte yapılmayan ödemelerin çoğalması ve doğal olarak gecikmesiyle birlikte yasal olarak bilinen 3 aylık dilimde idrak edilmemesi durumunda banka kişiye yasal takip oluşturmaktadır.

Borçların sürekli geç ödenmesi veya uzun bir süre ödenmemesi gibi durumlarda yaşanan sıkıntılar tamamen kişinin aleyhine olabilmektedir. Bankacılık kanununa göre 3 aylık bir ödeme yapmama gibi bir imkanınız var. Ancak bu durum işin 4. ayına binerse, banka bu sefer icra yöntemiyle tüm borçları tek seferde almak için kollarını sıvayacak ve size icra gönderecektir. İcralık olmamak veya tüm borçları tek seferde ödememek için muhakkak borç kapatma kredisi yöntemiyle işi tatlıya bağlamanız gerekmektedir. Bu imkanlardan yararlanmak dahi kredi notu gerektirirken, sizin ödeme yapmamakla düşürdüğünüz kredi notu skalası her zaman sizin borç yapılandırma kredisi alabilmenizde zorluk çıkaracaktır.

İlgili  Devlete Ait Olan Bankaların Listesi

Borç transfer kredisi olarak bilinen yapılandırmayla ilgili olan kredilerde istenen meblağda kredi alabilmek veya yapılandırabilmek her zaman kolay ve basit değildir. Bu anlamda kişilerin tüm borçlarını borç transfer kredisi almak istediği bankaya ibraz etmeleri gerekmektedir. Banka yapacağı çalışma doğrultusunda kişinin gelirine göre ilgili yapılandırmayı yapacak veya yapamayacaktır. Bu durumda en önemli olan husus kişinin bankacılık geçmişine çok zarar vermeden acele etmesi aynı zamanda aldığı maaşın yüksek olduğunu her halükarda kanıtlayarak ispat etmesidir. Bu işlemleri sağlayan kişiler banka şartlarına uyum sağladığı sürece her zaman borç kapatma kredisini alabilecek ve tüm borçların tek seferde ödenmesine imkan sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Taşıt Kredi Limiti Ne Kadar Olur?

Kredi türlerinin hepsinde krediyi kullanacak kişinin gelirine bağlı olarak bir limit belirlenmiştir. Bu limitler taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir